Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Üzümlü’de Çiftçilere Bağ Hastalıkları Anlatıldı

  Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde çiftçilere üzüm bağlarında görülen hastalık ve zararlılarla ilgili eğitim verildi. 

  Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde çiftçilere

  Erzincan’ın Üzümlü ilçesinde çiftçilere üzüm bağlarında görülen hastalık ve zararlılarla ilgili eğitim verildi. 
  Üzümlü Kaymakamlığı, Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Üzümlü İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen toplantıda; Erzincan’ın coğrafi işaretli ürünlerinden olan Cimin Üzümü bağlarında görülen hastalık ve zararlılar çiftçilere anlatıldı. 
  Üzümlü Ortaokulu salonunda yapılan toplantıya Üzümlü Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürü İsmail Esmek ve üzüm yetiştiricileri katıldı. Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürü İsmail Esmek’in açılış konuşmasını yaptığı toplantıda, Ziraat Yüksek Mühendisi Nalan Nazan Kalkan ile Ziraat Yüksek Mühendisi Tevhit Geçim birer sunum yaptılar. Toplantıda daha sonra Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürü İsmail Esmek, Ziraat Yüksek Mühendisleri Selahattin Albayrak, Nalan Nazan Alkan, Yılmaz Karabıçak ve Tevhit Geçim çiftçilerin sorularını yanıtladılar.
  Üzümlü Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, önümüzdeki süreçte çok daha ayrıntılı bir toplantının organize edileceğini söyledi.

  Erzincan Haber