Erzincan Medya
17° Erzincan

Erzincan

17°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 12°

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

24°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Uygulama şak diye kaldırıldı! Ünlü Gazeteci PTT’den emekli maaşı alanlara seslendi

Yayınlanma:
ABONE OL
Uygulama şak diye kaldırıldı! Ünlü Gazeteci PTT’den emekli maaşı alanlara seslendi

Türkiye’de bulunan milyonlarca emekli maaş zamlarına ilişkin gelişmeleri yakından takip ederken son olarak açıklanan promosyon ve ikramiye zamlarını takibine aldı. Emekliler enflasyonist ortam nedeniyle maaşlarında iyileştirme beklerken yapılan ikramiye ve promosyon zammı ile beraber gündemlerini tamamen değiştirirken yerel seçimlerinde sonuçlanması ile beraber yeni bir konu gündeme geldi.

Milyonlarca emekli Yerel Seçimler öncesi maaşlarına seyyanen zam beklese de bu beklenti karşılanmadı. En düşük emekli maaşı 10 bin TL olarak kalırken ünlü Gazeteci İsmail Saymaz, milyonlarca emekliyi önemli bir hususta uyardı. Emekli maaşını PTT’den alanlara seslenen Gazeteci Saymaz’dan maaşlar konusunda yapılan uyarı dikkati çekti.

İSMAİL SAYMAZ’DAN EMEKLİ MAAŞINI PTT’DEN ALANLARA UYARI

Yeni yılda emekli maaşına yüzde 49,25 oranında zam yapıldı, en düşük emekli maaşı da 10 bin TL olarak belirlendi. Gazeteci İsmail Saymaz canlı yayında emekli maaşını PTT’den alanlara seslendi.

Emekliler maaşlarına bekledikleri ara ve seyyanen zammı alamayınca gözleri bankalar tarafından ödenen promosyon ücretlerine çevrildi. Bu doğrultuda her banka promosyon ücretlerini güncellerken gelen son dakika bilgisi emeklileri şaşırttı. Bir televizyon kanalının canlı yayınında konuşan İsmail Saymaz, emekli maaşı PTT Bank’tan alan emeklilerin promosyon ücretlerini almadıklarını ve bundan dolayı kendisine sık sık tepki mesajları geldiğini belirtti.

İsmail Saymaz,  kırsal ve köylerde yalnızca Ziraat Bankası ve PTT Bank’ın olduğunu belirttiği açıklamasında vatandaşların bu ikisini kullanabildiklerini en azından PTT’ninde emeklilere promosyon vermesi gerektiğini vurguladı. Dolayısıyla emeklilerin mağdur olamayacağı bildirildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com