Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Salı

21°/ 10°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

22°/ 13°

Cuma

24°/ 14°

Cumartesi

23°/ 14°

Pazar

21°/ 13°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Emeklinin gözü bu haberde! Tarih belli oldu ödemeler yarın başlıyor

Yayınlanma:
ABONE OL
Emeklinin gözü bu haberde! Tarih belli oldu ödemeler yarın başlıyor

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği ödemelerle ilgili yaşanan son dakika gelişmeleri vatandaşların gündeminde yer alıyor. Ramazan Bayramı’nın yaklaşması ile beraber ikramiye ödemelerine ilişkin detaylar merak konusu olmaya devam ederken emekli ikramiyelerinin Ramazan bayramı öncesinde hesaplara geçeceği aktarılmıştı.

Emekli bayram ikramiyeleri bu yıl yüzde 50 artırımlı olarak 3 bin TL tutarında ödenecek. Emekli bayram ikramiyesi, Türkiye’de her yıl Ramazan ve Kurban Bayramları’nda tüm emeklilere eşit miktarda ödenirken ödemelerin tarihleri de bu yıl için merak konusu olmuştu.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ 2 NİSAN’DA HESAPLARA GEÇİYOR

Ramazan Bayramı heyecanını yaşayan emekliler, ikramiye ödemelerini bu yıl dört gözle bekliyor. Emekli bayram ikramiyeleri, bu yıl Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde iki kez, toplamda 6 bin lira olarak ödenecek. İkramiye ödemelerinden SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileriyle beraber; dul ve yetim maaşı alanlar, şampiyon sporcular, şehit yakınları, gaziler, güvenlik korucuları, terörden zarar gören siviller, ölüm aylığı ve sürekli iş göremezlik geliri alanlar, vazife malullüğü ile 65 yaş aylığı alanlar yararlanabilecek.

Emekli bayram ikramiyeleri yüzde 50 tutarındaki artışla 3 bin TL yapılmıştı. Bayram ikramiyesi ödemeleri şubelere gitmeden kontrol edilebilecek. İkramiye ödemesi hakkı bulunanlar e-Devlet üzerinden “Emekliler için Bayram İkramiyesi ve Seyyanen Ödeme Sorgulama” yazarak ikramiyenin durumunu sorgulayabiliyor. Emeklilere bayram ikramiyesi uygulaması bu yıl da devam ederken Ramazan ayında hesaplara geçecek olan ikramiye ödemeleri de yarın başlıyor. 2 Nisan tarihinde başlayacak olan ikramiye ödemeleri 5 Nisan tarihinde sona erecek ve tüm hak sahiplerinin hesaplarına ödenmiş olacak.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler