Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  UMKE Temel Eğitimi Erzincan’da Başladı

  Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü 2023 yılı UMKE Faaliyet Planı kapsamında Erzincan, Bayburt ve Tunceli UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) gönüllülerinin katılımı ile bir UMKE temel eğitimi düzenliyor.

  Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü

  Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü 2023 yılı UMKE Faaliyet Planı kapsamında Erzincan, Bayburt ve Tunceli UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) gönüllülerinin katılımı ile bir UMKE temel eğitimi düzenliyor. Eğitimde farklı konu başlığı altında teorik, pratik ve tatbikat ile afet ve acil durumlara hazırlık veriliyor.

  Erzincan’da  2023 yılı UMKE Faaliyet Planı kapsamında 24. Bölge UMKE Koordinatörlüğü  tarafından (Erzincan,Bayburt,Tunceli) UMKE Temel Eğitimi İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin’in katılımlarıyla başladı.

  Eğitime Erzincan’dan 15, Bayburt dan 9, Tunceli’den 1 kursiyer katılım sağladı.
  5 gün sürecek eğitimde; Genel Afet Bilgisi, Afet ve Acil Durum Müdahale Eğitimi, Tıbbi Müdahale Bilgisi, Psikososyal Durumlar Eğitimi ve Tatbikat Eğitimleri konuları anlatılacak.

  UMKE Temel Eğitim müfredatında yer alan tüm dersler teorik, pratik ve tatbikat ile katılımcılara veriliyor. UMKE Temel Eğitimi’nde afet yönetimi, haberleşme teknikleri, olay yeri yönetimi, triyaj, temel yaşam desteği, temek KBRN, havayolu açıklığı ve ventilasyonunun sağlanması, damar yolu ve kanama kontrolü, temel kampçılık, crush sendorumu, arama kurtarma ekiplerinin görev ve sorumlulukları, afet  epidemiyolojisi ve halk sağlığı hizmetleri, afetzede psikolojisi ve toplumsal evreler, stres altında çalışma ve çatışma yönetimi, çevresel aciller, travma hastalarında acil olgu yönetimi, sistem travmaları, enkaz altındaki hastaya yaklaşım, hasta ve yanlış taşıma teknikleri ve alternatif gibi konular işleniyor.

  Erzincan Haber