Erzincan Medya
14° Erzincan

Erzincan

14°

Erzincan

Cumartesi

29°/ 15°

Pazar

32°/ 16°

Pazartesi

32°/ 20°

Salı

32°/ 18°

Çarşamba

30°/ 18°

Perşembe

28°/ 16°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivali’nin Hazırlıkları Başladı

Yayınlanma:
ABONE OL
Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivali’nin Hazırlıkları Başladı

Erzincan Valiliği, Erzincan Belediyesi ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi destekleriyle 19-23 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan ve 5 gün sürecek festival için başvurular başladı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığınca kabul edilerek desteklenen ve bu yıl (MESAT) Erzincan Medeniyet Sanat ve Turizm Derneğince 5.si düzenlenecek olan “ Uluslararası Erzincan Kısa Film Festivali” ’nde hazırlıklar devam ediyor.

Konu hakkında bilgi veren Erzincan Medeniyet Sanat ve Turizm Derneği (MESAT) Yönetim Kurulu Başkanı Ferruh Erkan: ‘Şu ana kadar 500’e yakın başvuru var ve son güne kadar 3000’in üzerinde olmasını bekliyoruz. Daha önceki yıllarda 100’ün üzerinde ülke başvurusu vardı. 
Yarışmaya katılacak filmlerin, bu sene “Kurmaca, Belgesel ve Erzincan” içeriğiyle 3 farklı kategoride yarışacak ve 23 Ekim tarihinde gerçekleştirilecek ödül töreni ile sahiplerini bulacak.
Festival kapsamında  atölye çalışmaları, söyleşiler, kısa film gösterimleri, tiyatro gösterileri, kısa film gösterimleri ve konserler gibi çeşitli sanatsal etkinlikler planlanmakta olup, serinin daha önceki yıllarında hazırlanan festivallerde, 100’ün üzerinde ülkenin katıldığı ve 3000’in üzerinde başvurunun yapıldığı deneyimlerinden yola çıkarak, Erzincan Kısa Film Festivali, ulusal olduğu kadar uluslararası kapsamda yoğun ilgi görmüş, konularında uzman akademisyen, oyuncu ve sanatçılar tarafından değerlendirilerek derecelendirilirmiştir. Aynı zamanda geçmiş yıllarda da yönetmen, akademisyen, sinema ve televizyon oyuncularına da ev sahipliği yapmış olan Erzincan’da bu yıl 5.’si düzenlenecek olan festival için çalışmalar bütün hızıyla devam etmektedir. 
Kısa film festivali için başvurular www.erzincanfilmfestivali.com adresinden yapılacaktır ve 7 Ekim’e kadar devam edecektir. Ayrıca bu yıl düzenlenecek festivalde Erzincan konulu bir sinopsis (senaryo) yarışması da düzenlenmektedir. Yarışma sonucunda dereceye giren çalışmalar Juri Komitesinde de bulunan Yönetmen ve Senaristlerin çalışmaları ile düzenlenip film haline getirilecektir. 
Kişiye ait değil, ERZİNCANIMIZA ait olan bu festivalin şehrimiz ve yurt çapında daha verimli şekilde duyurulması için sizlerden destek bekliyoruz’ dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com