Erzincan Medya
18° Erzincan

Erzincan

18°

Erzincan

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 13°

Cumartesi

23°/ 14°

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 11°

Salı

22°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Ulusal Hane Ziyaretleri Eylem Planı Kapsamında Bir Toplantı Gerçekleştirildi

Yayınlanma:
ABONE OL
Ulusal Hane Ziyaretleri Eylem Planı Kapsamında Bir Toplantı Gerçekleştirildi

Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından Ulusal Hane Ziyaretleri Eylem Planı kapsamında bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda, Sosyal yardım ve sosyal destekler başta olmak üzere ihtiyaçlı vatandaşlara kamu desteğinde bulunulacak çalışma hakkında istişarelerde bulunuldu.

Bir hizmet çalışması olan ASDEP programı çerçevesinde Erzincan ASDEP personelleri tarafından yapılacak olan hane ziyaretleri ve iş bölümü planlamaları Erzincan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Serdar Demirci başkanlığında yapılan bir toplantı ile gerçekleştirildi.

ASDEP Programı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulan sosyal yardım ve sosyal hizmetler başta olmak üzere kamunun imkânları ve hizmetleri konusunda desteğe ihtiyacı olan kişi  ve ailelere ulaşılması, psikososyal ve ekonomik durumlarının incelenerek değerlendirilmesi ve ihtiyaç duyulan hizmetlerden yararlandırılmalarına yönelik, rehberlik ve yönlendirmenin yapılması suretiyle vatandaşlar ile kamu hizmetlerinin daha hızlı buluşturulması hedefleniyor.

Bu çerçevede İl ve İlçeler özgülünde sosyal risk haritaları oluşturularak alınan yeni tedbirler ve ihtiyaçlar doğrultusundaki yeni politikalar geliştiriliyor.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler