Erzincan Medya
17° Erzincan

Erzincan

17°

Erzincan

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

28°/ 15°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

26°/ 13°

Pazartesi

28°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Ulu Önder Atatürk ve Silah Arkadaşları Resfebe Sergisi ile Anıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
Ulu Önder Atatürk ve Silah Arkadaşları Resfebe Sergisi ile Anıldı

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası etkinlikleri kapsamında Demirkent TOKİ İlkokulu ööğrencileri tarafından  Resfebe  Sergisi ve Boyama etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe Erzincan Belediye   Başkanı Bekir Aksun, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Serkan Kütük, Eğitim Bir Sen Erzincan İl Başkanı Nebi Gül, EYUDER Erzincan  İl Temsilcisi Canan Köse Kütük, Okul yöneticileri,  veliler ve öğrenciler katıldılar.  
Resfebe Sergisi ve Boyama Etkinliği hakkında  bilgi veren Demirkent TOKİ İlkokulu Müdürü Ahmet Sağsöz, Cumhuriyetin 100. yılı münasebetiyle uygulanan Cumhuriyetin Yüzleri Ata’nın Huzurunda projesinin final etkinliği olarak bu sergiyi düzenlediklerini söyledi. Öğrencilerin  milli mücadele kahramanları tanımalarını sağlamak amacıyla farklı bir sergi düzenlediklerini  belirten Okul Müdürü Ahmet SAĞSÖZ sözlerine şöyle devam etti. ” Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi bizlere kazandıran Atatürk ve 100 milli mücadele kahramanlarımızı öğrencilerimizin belleklerinde yer etmesi amacıyla zeka oyunları ararsında yerini alan RESFEBE yöntemini kulandık. Milli Kahramanlarınızın isimlerini RESFEBE yöntemiyle yazmalarını istedik. Daha sonra bu eserleri sergiledik. Böylelikle milli kahramanlarımızı yakından tanıma fırsatı buldular.”
Cumhuriyetin Yüzleri Ata’nın Huzurunda projesinin final etkinliğinde ayrıca Erzincan Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneğinin Boyama etkinliği de yapıldı. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyele öğrencilerle Atatürk temalı boyama calışması yapıldı. EYUDER Erzincan İl Temsilcisi Canan Köse Kütük, Ulu Önder Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü münasebetiye böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirterek, bu etkinliğin öğrencilerin Ulu Önder Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını daha yakından tanımalarına vesile olacağını söyledi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com