Erzincan Medya
17° Erzincan

Erzincan

17°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 12°

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

24°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Ülkede ekonomik kriz, savurganlık ve israf var

Yayınlanma:
ABONE OL
Ülkede ekonomik kriz, savurganlık ve israf var

 Millet Partisi Erzincan İl Başkanlığı tarafından değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Düzenlenen toplantıya MP Erzincan İl Başkanı Miraç Dengiz, MP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özcan Yay, Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Süleyman Ersen ve parti yöneticileri katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan MP Erzincan İl Başkanı Miraç Dengiz, düzenlenen toplantıya katılımlarından tüm misafirlere teşekkür etti.
Ardından konuşmasını yapan MP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Özcan Yay şunları kaydetti: ‘Ülkemizin, milletimizin yıllardır gelen sorunları var, halen bunlara çare bulunmuş değildir. Ülkeyi yönetenler de muhalefet de çare olamamıştır. Türkiye’nin iktidar ve muhalefet yetersizliği devam ediyor. Ülkemizin uzlaşıya, birliğe, dirliğe ihtiyacı var. MP milletin katalizörüdür birleştiren, barıştıran, uzlaştıran adrestir….
Milleti millet yapan, yaşatan yıllardır gelmiş gelenekleri, kültürüdür. Eylem ve ilmi projeler toplumu yüceltir. Bu ülkede gelişme, ilerleme adına kanaat önderleri haksızlıklara karşı ses çıkarmadı, mücadeleye cesaret edemedi.  Adaleti savunmayan, haksızlıklara karşı çıkılmayan bir ülke ve toplum, ışığı görülmeyen bir tünele girmiş demektir.
Bir ülkenin sorumluluğu, bağımsızlığı belli bir zümrenin veya kişilerin eline bırakılamaz veya elinde olamaz. Bize çilelerle kanla, bedelle miras bırakılan Şehitlerin emaneti bir ülke ve cumhuriyet var. Demokrasi kolay elde edilen bir şey değil. Vatanımıza, devletimize, milletimize sahip çıkmalıyız. Doğruların ve gerçeklerin yanında olmalıyız. Gerçeği söylemeye cesaretimiz olsun ki yalancıların yalanları hakikat diye anlaşılmasın. Vicdanlarımızı doğruların yanında olmaya zorlayalım ki huzurlu olalım…
21 yıldır ülkemizi AKP iktidarı yönetmektedir. Bir değerlendirme yaparsak.                                     Doğan her çocuk 2002 de 2000 dolar civarında borçla doğarken bugün 5500 dolar borçla doğuyor. 2002 yılında iktidara geldiklerinde dış borç 124 milyar dolar iken 2022 eylül sonunda 444 milyar dolar (maliye hazine bakanlığı verileri) Bugün 450 Milyar doların üzerine çıkmıştır.    
Bakınız TUİK verilerine göre 2002 de enflasyon %30,8 iken 2022 de %84 civarında (bu resmi ilan edilen, gerçeği %100 üzerinde, %184 veya yaşanılan…) Bu rakamlara bakıldığında enflasyon son 24 yılın zirvesinde, batıda ise enflasyon çift rakamlı değildir. ABD 4,9, Almanya 6,1
AKP ve Başkanı 21 yıldır başımızda olmasına rağmen sayelerinde iktidarlarında devlet kademelerinde, kamuda ne ahlak ne erdem ne ilke ne bilim ne de yetkin kadro kaldı. Siyasetin bir ahlakı olur, ilkesi olur, erdemi olur, ilmi olur, kadrosu olur. Adalet hukuk, demokrasiden bahsedilemez haldedir ülke…  
“3Y dediler. Yani Yoksulluk, Yolsuzluk ve Yasaklar kalkacak dediler”; yoksulluk, yolsuzluk önlenemediği gibi, çıkarılan dezenformasyon yasası ile de yasakları had safhaya getirdiler. Bu sonuçla övünebilir mi? 

*Milletimiz aldatılıyor, yalanlarla, sahte gündemlerle millet meşgul ediliyor.
Ülkemizde halen barajlı ayıplı, bir seçim sistemi yaşanıyor. Partilere hazine yardımı verilmesin bu depremzedelere verilsin dedik sağır sultan duydu ama baştakiler, meclistekiler duymadı. Neden Hazine yağması yapılıyor. 2023 de 4,5 Milyar hazine yardımı yapıldı bunun 539,5Milyon TL si HDP ye 2 Milyar civarında da AK partiye verildi. Herkes eşit, adil şartlarla seçime gidilsin dedik ama duyulmadı, işlerine gelmedi. Adil ve demokratik engelsiz, barajsız bir seçim sistemi halen sağlanmadı. Ekranlar tüm imkân ve kurumlarla iktidara tahsis edilmiş biraz da muhalefete imkân verilmiş, seçime giren diğer partiler bu ortamda kendilerini nasıl kitleye anlatacaklar. Onun için “Her yerde, her zaman, herkes için adalet” diyoruz.
*Geleceğimiz olan gençlerimize, aileye sahip çıkmalıyız!
Bu ülkede gençler ülke dışına kaçıyor. Gençlik elden gidiyor. Deist, ateistlik artmış, hayasızlık, ahlaksızlık, yalan olan artmış bunları nasıl düzelteceğimizi 20 yıldır düşünemedik mi. Eğitimden sağlığa kadar önemli. Gençlere vatan, devlet, bayrak sevgisi verilmese bu ülkeyi terk eder. Barajlar, yollar köprülere sahip çıkacak gençlik bulamayız. 
Gençler umutsuz ve karamsar. Onlar ülkeden kaçmak istemekte. Batı onlara insanca yaşam koşulları tanıyarak çağırmakta. Yetiştirdiğimiz evlatlarımızı kaybetmeden ülkelerinde vatanına milletine devletine hizmet etmelerini sağlamalıyız. Kendi çocuklarımıza, torunlarımıza sahip çıkmak, geleceğe sahip çıkmak, onları üretimde değerlendirmek, zamanında ve doğru yapmak görevimizdir. Gençlere umut verip projelerle sahip çıkacağız… Hanımlarımızı toplumun, devletin, ailenin mihenk taşı olarak önemsiyor. Toplumsal uzlaşı, üretim ve gelişmede katkı koyacaklarına inanıyoruz. 
Volter; “Sıradan hırsız paranızı, cüzdanınızı, bisikletinizi çalar. Siyasi hırsız ise geleceğinizi, hayallerinizi, bilginizi, eğitiminizi, sağlığınızı, gülümsemenizi çalar. İkisi arasındaki fark, sıradan hırsız sizi seçer, siyasi hırsızı ise siz seçersiniz…
Kendilerini başkalarının kurtarmasını bekleyenler yalnızca kölelerdir”
Bu ülkede eşit, adil paylaşım hakkaniyete göre dağılım ve adalet olmadı mı kusura bakılmasın zulüm var demektir.
Yerli ve milli olmayan siyaset çözüm üretemez. Türkiye Türkiye’den; Türk milletinin aklıyla iradesiyle yönetilmelidir. 
Türkiye’nin dahil olduğu İslam dünyasında Arap baharıyla BOP projeleri günümüzde tıkır tıkır işliyor, bu ülkeyi idare etmeye kalkanlar yabancı aklıyla bu ülkeyi yönetemezler. Siyasetin çözüm üretemediği ülkemizde; iktidarı, muhalefeti milletimize çare olamazlar. Çözüm yerli milli iktidardır. Bunun öncüsü de Millet Partisidir.
Millet Partisi; emperyalist küresel projelerin uygulayıcısı değil, dünyada siyasi, sosyal ve ekonomik bunalımlara çare olacak, kendi projelerini küresel güçlere kabul ettirecek kudret ve kabiliyette bir kadroya sahip, aksiyon hareketidir.                                                                                     Böylece 21. yüzyılı, Türkiye’nin, Türk Dünyası’nın ve İslam Dünyası’nın mutluluk yılları yapmak istiyor. İşte bu SİYASETTE MİLLET PARTİSİ FARKIDIR.
Toplumun vicdanını, aklını harekete geçirmeli, milli iradeyi hâkim kılmalıyız. Bunu yapmış ve yapacak olan millet partililer ve bu düşünceler gönül verenlerdir… 
Milletimizi kurtaracak olan yine milletimizin azim ve kararı olacaktır. Büyük Türk Milletini TMMM den yönetilmelidir.
Türk Milleti dışında bağlı olduğu herhangi bir efendisi olan millî olamaz.                     Kutsallarımızın istismarcıları olanlar millî değildir!                                                                                         
Millet Partisi istismarcı, bölücü değil birleştirici, meşruiyetçi ve haktan, hukuktan, doğrudan yanadır. Kendisini milletine, devletine, davasına adamış, yetişmiş, donanımlı millet evlatlarından oluşmuştur. Ülkemizin problem ve çözümlerini bilen, rehberlik yapan Millet partisinin farkını görmeli ve kitleye tanıtılmalıdır.
Millet geçim derdiyle inlerken yalancı sahte gündemlerle milleti meşgul ediyorlar. Bankalar, belli holdingler, vurguncular hazırken vatandaş faiz batağına itiliyor. Millet geçim derdinde bazıları rant, çıkar peşinde. Siyaset rant kapısı değildir, olamaz. Siyaset çözüm üretme yeridir. Ülkemin neresinden tutmaya kalksanız bir parçası elinizde kalmakta. Hangi konuyu ele alsak, kiminle konuşsak, millet dertli, dar geçimli ağlıyor. İnsanların sosyal düzenleri bozuldu, meslek sahibi birçok esnaf iş yapamıyor. ‘Sizce bu durum nereden kaynaklanıyor?’  Diye sorduğumuz bazıları ‘Ülkeyi yönetenlerin ekonomik tutarsızlığı, ekonomik yol rehberlerinin olmayışından kaynaklanıyor’. diyor.
Ülke ilimle, hukukla, adaletle, ahlakla, üretimle büyür ve gelişir.
Zam ve enflasyon bu milletin kaderi olamaz. Yöneticiler ve iktidar vurgunculara, ekonomik tefecilere pirim vermemeli, sahip çıkmamalıdır.
Problemlerin başında ekonomi, enflasyon geliyor. Üretimi artırmadan, geçim standardı sağlamadan sıkıntılar azalmayacaktır. Türkiye’nin öncelikli ihtiyacı enflasyonun düşürülmesidir. Enflasyon düşürülmediği, hayat pahalılığının önüne geçilemediği, çalışanların alım gücü yükseltilmediği sürece yapılacak olan artışlar bir noktadan sonra yeterli olmayacak yüksek enflasyon alıp götürecektir.
Değişim farkındalıkla başlayacak. Kim nereye ne için hizmet ettiğini bilmelidir.
Halkımız Türk Milleti olduğu, değerlerine döndüğü an Türkiye’yi ve Dünya’yı değiştirecektir! Türk Çağı başlayacaktır! Yaşasın Türk Çağı!.. Yaşasın İslam Rönesans’ı! Yaşasın Muhteşem Türkiye!.. Millet Partisi, ülkemizin, devletimizin umut ışığı kutup yıldızıdır olmaya devam ediyor’ dedi.

24Erzincanspor
30 ağustos
aday adayı
adem küçükkaya
afet
Ak Parti
AKP
Akyazı
almanya
andezit
Anne Sütü
araç verileri
aşırı sıcak
atama
Av dönemi
badminton
bakan yardımcısı
Bekir Aksun
belediye
Beytahtı
Binali Yıldırım Üniversitesi
bocce
Bögert
Bordo Bulamacı
Bordür Taşları
burs
Burs Desteği
C Vitaminli
Çağdaş Türk Dünyas
Çağlayan
Çağlayan yolu
çalıştay
Çayırlı
Cemevi
cimin üzümü
cinayet
çoban
cumhuriyet
DATÜB
Dilli Deresi Köprüsü
diş bakımı
Doğal Ürün
Dr. Enes Eminoğlu
dünya çocuk hakları günü
dünya turu
Düzensiz Göçle Mücadele
EBYÜ
Ekşisu
eminoğlu
Emzirme Danışmanlığı
Erasmus
Ergan Dağı’
Erzincan
Erzincan araç
Erzincan Belediyesi
erzincan haber
Erzincan Müftü yardımcısı
erzincan valiliği
erzincan valisi
erzincanspor
Fikret Keskin
Futbol
futbolcu
Gaziler Günü
gece
genç girişimci
girişimci kadın
Girlevik Şelalesi
göç idaresi
gözeler
Gülay Güner
gündüz
Hamsi
hamza aydoğdu
Hava durumu
hava sıcaklığı
Hayvan Sulağı
hayvanlar
Hüseyin Taner
jandarma komutanı
Jeotermal Isıtmalı
kaçak sigara
Kadına Yönelik Şiddet
kalem
Kamu Emekçileri Sendikası
kanserle mücadele
kaplumbağa
Karanlık Kanyon
kayıtlı araç
Kazım Ural
kedi kurtarıldı
Kelebek Operasyonu
Kemah
Kemaliye
kerbela
Kesme kadayıf
Kızılay
kur'an kursu
kuru fasülye
kutlama
Kuyrukluyıldız
lig
Limon Aromalı
lise
Lojistik Deposu
Maden Suyu
marka başvurusu
matematik
Mehmet Cavit
Mehmet Cavit Şireci
mehmet makas
mera
MHP
mihrali aksu
milletvekili
moral etkinliği
motosiklet tutkusu
muharrem ayı
Murat Şat
Nazım Hikmet Çalıştayı
nefes almak
Otlukbeli
panel
park
patos
Pazar Esnafı
piknik
Prematüre Günü
raket sporları
Refahiye
Rektör Levent
rercan
sağlık
sağlık müdürlüğü
sebze hali
sedir imalatı
şehit ailesi
Şehit Annesi
silgi
şireci
Sıcak asfalt
sıcak hava
sınav
sonbahar
sonbahar temizliği
spor güvenliği
su deposu
süleyman karaman
sünnet şöleni
Tercan
Topraksız Sera
traktör kazası
transfer
TÜBİTAK
TUİK
tulum peyniri
TÜRKPATENT
üniversite
uyuşturucu
üzüm
vali
Vali Aydoğdu
vali yardımcıları
vali yardımcısı
Vatandaş
Vefaspor
Vizyon Erzincan
yılan
yıldız tozu
yüksel çakır
Yusuf İzci
zabıta
zipline

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com