Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan’da 3. Ordu Komutanlığı General Mehmet Kazım Orbay Kışlasında düzenlenen ‘Türkiye Yüzyılı Mehmetçik Silah ve Araç Sergisi’ programı yapıldı.
Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, il protokolü, gaziler ve yaklaşık bin 100 ortaokul ve lise öğrenci ile birlikte 3. Ordu Komutanlığı General Mehmet Kazım Orbay Kışlasında düzenlenen ‘Türkiye Yüzyılı Mehmetçik Silah ve Araç Sergisi’ programına katıldı.
Vali Aydoğdu burada yaptığı konuşmaasında, “Bir genç kendi kültürünü kendi medeniyetini ve kendi tarihini bilmeden ileriye gidemez. Önce yaşadığımız toprakların kıymetini bilmemiz gerekiyor. Bu nedenle tüm öğrencilerimizi Erzincan’daki bütün değerlerle buluşturacağız.” dedi.
Daha sonra silah ve araçların sergilendiği alanları il protokolü, gaziler ve öğrenciler ile birlikte gezen Vali Aydoğdu, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Veli Tarakcı ve yetkili personeller tarafından silahlar ve araçlar hakkında bilgiler verildi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler