Erzincan Medya
16° Erzincan

Erzincan

16°

Erzincan

Pazar

31°/ 15°

Pazartesi

32°/ 19°

Salı

32°/ 19°

Çarşamba

29°/ 17°

Perşembe

30°/ 16°

Cuma

31°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Erzincan Çalıştayı Yapıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Erzincan  Çalıştayı Yapıldı

Türkiye Yüzyılı Din Öğretimi Çalıştayı, Erzincan  TOBB Binali Yıldırım Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda düzenlendi.  

Çalıştayın açılışına İl Millî Eğitim Müdürü  Hacı Ömer Kartal, İl Müftüsü  Muharrem Gül, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Remzi Sarıgöl, ilçe milli eğitim müdürleri, ilçe müftüleri, akademisyenler, öğretmenler, idareciler, öğrenci temsilcileri ve mezun öğrenciler, sivil toplum kuruluşları mensupları ve din görevlileri katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmaları yapıldı. İl Millî Eğitim Müdürü  Hacı Ömer Kartal ve  İl Müftüsü Muharrem Gül açılış konuşmalarını gerçekleştirdiler.
Konuşmaların ardından, çalıştayın oturumlarına geçildi. Oturumlarda öğrencilerin bilim, kültür, sanat ve spora yönelik gönüllülük ve sosyal sorumluluk programları ile millî, manevi, ahlaki, kültürel ve insani değerleri benimsemelerine yönelik yapılan çalışmalar değerlendirildi.
Din Öğretimi Biriminden Sorumlu Şube Müdürü Fikret Ayaz Çalıştayın genel değerlendirilmesinde yaptığı konuşmasında “Çalıştayda, imam hatip ortaokulları, imam hatip liseleri, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında olmak üzere dört farklı  masada  din, ahlak ve değer alanında yapılan faaliyetler, sorunlar, çözüm önerileri ve iyi uygulama örnekleri sunuldu ve tartışıldı. Eğitim sistemimiz çağın gerekliliklerine göre sürekli gelişmekte ve değişmektedir. Bu çalıştay, bu hedefler doğrultusunda bir araya gelmemizin bir ifadesidir. Dört farklı masamızda çok güzel raporlar oluştu. Tartıştığımız fikirler, öneriler sadece bilgi aktarımı ile sınırlı kalmayıp öğrencilerimizin ve din öğretiminin hizmetine  nitelikli bir müfredat ve eğitim anlayışı olarak katkı sağlayacaktır. Çalıştaya katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Çalıştayın, tamamlanmasından sonra sonuç bildirgesi okundu. İl Millî Eğitim Müdürü  Hacı Ömer Kartal çalıştay katılımcılarına katılım belgelerini takdim etti ve katılımcılara teşekkürlerini iletti.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com