Erzincan Medya
15° Erzincan

Erzincan

15°

Erzincan

Pazar

19°/ 11°

Pazartesi

23°/ 12°

Salı

24°/ 13°

Çarşamba

25°/ 15°

Perşembe

26°/ 14°

Cuma

26°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Tulum peynirinin taban fiyatı 38 TL olarak belirlendi

Yayınlanma:
ABONE OL
Tulum peynirinin taban fiyatı 38 TL olarak belirlendi

Erzincan İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Küçükbaş Hayvancılığı Geliştirme ve Ürün Değeri Belirleme Komisyonunca 2022 yılı içerisinde yapılan ikinci toplantıda tulum peynirinin taban fiyatı 38 TL olarak belirlendi.

Erzincan İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği organizesinde üretici ve tüccarlar ile gerçekleştirilen ilk toplantıda üreticiden peynir alımının 32,5 TL olması gerektiğini söyleyen peynir tüccarlarına üreticilerden tarafından kabul edilmeyerek ve toplantıdan sonuç alınamamıştı. Yapılan ikinci toplantıda ise tulum peynirinin taban fiyatı 38 TL olarak belirlendi.

Konu ile ilgili Erzincan İli Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İbrahim Karakuş açıklamada bulunarak, “Değerli üreticilerimiz; 2022 yılı peynir sezonunun açılması ile beraber üreticilerimiz ve peynir tüccarları ile birçok toplantılar ve istişareler her yıl olduğu gibi birliğimizin öncülüğünde yapıldı. Bu çalışmalarımız Tunceli üreticisi ve birliği ile koordineli şekilde yürütüldü. Lakin bu yıl üretici açısından maalesef tatmin edici bir sonuca ulaşılamadı. Teklif edilen fiyatlar üreticilerimizi hayal kırıklığına uğratmıştır. Hayvanlar sağıma başladı, yayla sezonu geldiği halde mağduriyet yaşanmaması açısından üretici temsilciliği olarak yaptığımız çalışmalar, analizler ve üreticilerimizin talepleri doğrultusunda üreticinin taze peynir taban fiyatı 38 TL’dir. Bu fiyata riayet edilmesi dileği ile. Üreticilerimize hayırlı olsun” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com