Erzincan’da Trafik kazalarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Şehit Pilot Teğmen Serkan Sağır İlkokulunda etkinlik gerçekleştirildi.

Kemahspor BAL ligine yükselmek için Ulalarspor ile karşılaşacak Kemahspor BAL ligine yükselmek için Ulalarspor ile karşılaşacak

Trafik kazalarına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla mayıs ayının ilk haftası "Trafik ve İlkyardım Haftası" olarak kutlanmaktadır. Programda  öğrencileri  bilinçlendirme ve ilk yardımın önemi konusunda kazanımlarda bulunuldu.

Bu kapsamda çocukların sağlıklı eğitim ortamlarında yetiştirilmesi, öğrenci ve öğretmenler ile okul paydaşlarında koruyucu, önleyici ve acil müdahale gerektiren kazalar ve ani hastalık durumunda, tıbbi yardım gelinceye kadar yapılabilecek ilk yardım uygulamaları hakkında farkındalık ve duyarlılık oluşturulması amacıyla etkinlik yapıldı.
 
İl Milli Eğitim Müdür  V. Murat Demir,  Erzincan İlkyardım Eğitim Merkezi’nin 2018 yılından beri öğretmen, öğrenci ve vatandaşların hizmetinde olduğunu bu süre zarfında eğitim camiamızın tüm paydaşlarına Sağlık Bakanlığı onaylı ilk yardım eğitimleri verildiğini, Kızılay ile işbirliği protokolü yapıldığını ilk yardım ve trafik konusunda farkındalık oluşturacak birçok çalışmaya imza atıldığını ifade etti.
Etkinliğin devamında İlkyardım Eğitim Merkezi Müdürü Ali Asker Özbey tarafından öğrenci ve velilere temel ilk yardım ve Helming manevrası gibi hayati öneme sahip bilgiler paylaşıldı. Program plaket takdiminin ardından sona erdi.

Şehit Pilot Teğmen Serkan Sağır İlkokulunda gerçekleştirilen etkinliklere İl Milli Eğitim Müdür V.  Murat Demir, Şube Müdürü Hasan Güneş, Okul Müdürü Muammer Doğan, İlkyardım Eğitim Merkezi Müdürü Ali Asker Özbey, Erzincan İSGB Koordinatörü Cemalettin Çiydem, öğretmenler, öğrenciler ve veliler  katıldı.