Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Salı

21°/ 10°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

22°/ 13°

Cuma

24°/ 14°

Cumartesi

23°/ 14°

Pazar

21°/ 13°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Toplu taşıma kullananlar! Bunu bir kez bile yaparsanız 200 tam bilet ceza ödeyeceksiniz

Yayınlanma:
ABONE OL
Toplu taşıma kullananlar! Bunu bir kez bile yaparsanız 200 tam bilet ceza ödeyeceksiniz

Türkiye’de şehir içi ulaşımda en çok tercih edilen raylı sistemler, trafik sıkıntısı olmaması nedeniyle her gün milyonlarca vatandaşı taşıyor. Toplu taşıma araçlarını kullananların belirli kurallara uyma zorunluluğu bulunurken bu kurallara uymayanlar için de çeşitli yaptırımlar olduğu bildirildi.

Raylı sistemlerde uyulması gereken kurallar Ankara’da EGO Genel Müdürlüğü tarafından belirlenirken bir kural ihlalinin 200 tam bilet cezası olduğu bildirildi. Toplu alanlarda bazı kurallara uyulması gerekiyor. Nezaket kurallarına uyulması önem taşırken Ankara’da şehir içi ulaşımda toplu taşıma araçlarını tercih edenler için belirlenen kurallardan biri de EGO Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı.

TURNİKELERDEN KARTSIZ GEÇENLERE 200 TAM BİLET CEZASI UYGULANACAK

Toplu taşıma araçları ile şehir içi ulaşımını sağlayan milyonlarca vatandaş, trafik sorunun olmaması nedeniyle raylı sistemleri kullanmayı tercih ediyor. Kullanılan raylı sistemlerde belirlenen kurallara uyması ve sorumluluklarını yerine getirmeyen yolcululara da cezai işlemler uygulanıyor. Toplu yaşamın gerektirdiği kuralları ihlal edenler için EGO Genel Müdürlüğü cezai işlemleri açıklarken söz konusu kurallardan biri de;

”ANKARAY ve ANKARA METROSU istasyonlarında görevliler ve serbest kart taşıyanlar hariç hiç kimse turnikelerden biletsiz geçemez. Aksi halde 200 tam bilet tutarında ceza makbuz karşılığı uygulanır.” ifadeleri ile açıklandı.

Bu durumda belirlenen kuralın ihlali halinde kişiye 200 tam bilet tutarında ceza kesileceği açıklandı. 15 TL olan tam bilet tutarı hesaplandığında kuralı ihlal eden kişinin toplamda 3  bin TL ceza ödemesi gerektiği kaydedildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler