Erzincan Medya
21° Erzincan

Erzincan

21°

Erzincan

Salı

23°/ 13°

Çarşamba

26°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

26°/ 17°

Cumartesi

28°/ 16°

Pazar

26°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

TOGG T10F ne zaman satışa sunulacak? TOGG T10F teknik özellikleri nedir?

Yayınlanma:
ABONE OL
TOGG T10F ne zaman satışa sunulacak? TOGG T10F teknik özellikleri nedir?

Türkiye uzun yıllar boyunca geliştirme aşamasında olan yerli ve milli ilk otomobili TOGG T10X’e geçtiğimiz yıl kavuşmuştu. Seri üretimde olan ve gün geçtikçe yaygınlaşan T10X’in ardından gözler ikinci modele çevrildi. Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobil markası kurulmasına dair ilk açıklama 2017 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmış ve ertesi yıl Türkiye’nin Otomobili Girişi Grubu’nun (TOGG) kurulduğu açıklanmıştı.

İş dünyasından çeşitli şirketlerin bir araya gelerek kurduğu bu marka aradan geçen yıllar içerisinde çalışmasını sürdürmüş ve nihayet 2023 yılının ilk çeyreğinde TOGG’un ilk modeli T10X satışa sunulmuştu. Vatandaşlardan gelen yoğun talepten dolayı ilk zamanlar kura çekimi ile satılan T10X’in zaman içerisinde üretimi hızlandıkça kura ile satış yerine artık normal satış şekli benimsenmişti. T10X sokaklarda daha fazla yer aldıkça artık otomobil meraklılarının akıllarına gelen soru TOGG’un ikini markasının ne zaman piyasaya sürüleceği şeklinde oldu.

TOGG’un ikinci modeli ile ilgili merak edilen bilgiler vatandaşlar ile paylaşıldı. Edinilen bilgiye göre TOGG’un üreteceği ikinci yerli otomobil modelinin adı TOGG T10F olacak. T10F’in 2025 yılının ilk aylarında piyasaya sürülmesi için çalışmalar devam ediyor.

TOGG T10F TEKNİK ÖZELLİKLERİ

T10F’de 350 km menzil için 52,4 kWh kapasiteli lityum iyon pil ile 600 km menzil sağlayan 88,5 kWh kapasiteli daha büyük lityum iyon pil olmak üzere iki pil seçeneği sunuluyor.T10F, DC şarj cihazıyla 180 kW’a kadar şarj kapasitesine sahip ve pilin 28 dakikada %20’den %80’e çıkmasını sağlanıyor.

T10F, standart olarak yedi hava yastığı ve sürekli öğrenme ve otomatik kablosuz (OTA) güncellemeler yoluyla gelişebilen bir Gelişmiş Sürücü Destek Sistemleri (ADAS) paketiyle birlikte geliyor. Türkiye’nin ilk yerli otomobil modelleri olması nedeniyle vatandaşların büyük bir ilgi gösterdiği T10X ve T10F’e ek olarak ilerleyen yıllarda TOGG tarafından yeni modellerin üretileceği biliniyor. TOGG tarafından gelişmeler hakkında vatandaşlara düzenli olarak bilgilendirme paylaşımları yapılıyor.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com