Erzincan Medya
14° Erzincan

Erzincan

14°

Erzincan

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

24°/ 13°

Cuma

24°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

TikTok Gece Keşfete Düşer Mi?

Yayınlanma:
ABONE OL
TikTok Gece Keşfete Düşer Mi?

Dünya üzerinde dikkatleri kendine çekmeyi başaran Tiktok ağı pek çok kullanıcıya fayda sağlar.

Bu faydalardan bazıları şunlardır; Tiktok uygulamasını kullanan bir kullanıcının takipçi sayısını artırmak istemesi ancak artıramaması durumundaTiktok takipçi satın al seçeneğiyle kısa zamanda takipçilerini artırabilir.

 

İLGİLİ HABER Güncel PDF İndir

Ayrıca paylaştığı gönderilerin beğeni sayısı az iseTikTok beğeni satın alyöntemiyle   beğeni sayısını çoğaltabilir. Hatta gönderilerin izlenme oranları az iseTiktok izlenme satın alseçeneği ile de gönderilerinin izlenme sayılarını artırabilir. Aynı zamanda Tiktok gibi gelişen Social Puppi sayesinde de adınızı duyurabilirsiniz.

 

Sosyal medya ağında bulunan keşfet saatleri, daha fazla kullanıcıya ulaşmak için çaba sarf eden kişiler açısından değerli bir platform. Çünkü Tiktok keşfet alanında gönderilen videolar çok kişi tarafından izlenir. Bunun sonucunda ise kullanıcıların hem takipçi sayıları artar hem de beğenisi çok olur.

 

Tiktok’ta ünlü olmak  pekçok kişinin hayali olabilir. Özellikle genç kesimlerin Tiktok uygulamasını kullanması kişileri fenomen olmaya itmekte. Bu sebeple gönderilerin iyi hizmet alabilmesi için paylaşma saati önem arz eder.

 

Haftanın en yoğun olduğu gün bildiğiniz üzere pazartesi günüdür. Bugünde paylaşacağınız video saati genellikle 13-14 arası. Salı günü 9-11 arası, çarşamba günü 14-15 arası, perşembe günü 16, cuma günü 20-22 arası, cumartesi günü 2-3 arası ve son olarak pazar günü ise saat 23 civarında gönderiler atılmalı.

 

Birçok uygulamanın yanı sıra kullanıcı sayısının giderek artmasıyla ünlü olan Tiktok’ta etkileşimin olması için gönderi saatlerine özen gösterilmesi gerekir. Burada en önemli husus gönderilerin keşfete düşmesi için yapacağınız paylaşımın hangi zaman diliminde olduğudur.

 

Yukarıda da belirtildiği üzere zaman dilimleri fenomenler açısından önemlidir ve bu saatlerde video paylaşmaya özen gösterirler. Ancak bu zaman saatleri çoğu kişinin göndereceği hedef kitleye göre de farklılık göstermekte.

 

Bilindiği üzere birçok  keşfet saati vardır. Ancak bu keşfet saati kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Öncelikle paylaşacağınız gönderinin hangi hedef kitleye uygun olacağını doğru analiz yöntemi ile incelemeniz gerekir. Bunu yapabilmek için de eski paylaşılan içeriklere, bu içerikle ilgili yapılan yorum ve beğeni saatini dikkate alarak yapmalısınız.

 

Daha sonra hedef kitlenizin hangi zaman dilimleri içerisinde paylaşılan gönderileri beğendiği ve yorum yaptığına dair bir rapor hazırlamalısınız. Bu rapor çerçevesinde gönderiler yapıldığında keşfet tiktok’a daha kolay düşebilirsiniz. Şunu da belirtmek isterim ki Tiktok keşfetin  büyük bir global kitleye sahip olduğu göz ardı edilmeyerek belirtilen bu zaman dilimlerinin genel olduğunu unutmamalısınız. Ancak siz yine de kendi hedef kitlenizin analizini yaparak doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz. Tabii belirlediğiniz hedef kitlenin paylaşacağınız gönderi saatinde çevrimiçi olacağına emin olmalısınız.

 

TikTok keşfete gönderilerinizi düşürmek için gece veya gündüz saatleri fark edebilir. Ancak siz düzenli olarak ünlü akımlarını takip edip onlara benzer video çektiğinizde, diğer insanlarla etkileşim içerisinde olduğunuzda,kaliteli videolar ürettiğinizde ve bu videoları düzenli periyotlarda paylaştığınızda, belirtilen kurallara uyduğunuzda özgün konular hazırladığınızda, izleyiciyi sıkmayacak konular belirlediğinizde ve trende olan müzik paylaştığınızda gece veya gündüz fark etmez direkt olarak keşfete düşersiniz.

 

Tabii bunların yanında belirli  kurallar ve etik çerçevede işinizi yapmanız gerekli bir koşuldur. Çünkü çok iletişim kurmak ve trendlere girmeye çalışmak tek başına yeterli olmayabilir. Trendlerde olmak için içeriklerin kaliteli ve özgün olması şarttır. Bu şartları yerine getirdiğinizde Tiktok  alt yapısını oluşturan algoritma  sayesinde ürettiğiniz içerikler keşfete düşer.

 

Şunu da vurgulamak isterim ki Tiktok platformunda bağlantı kopyalama işlemini çok kısa süre içerisinde yapabilirsiniz. Şu anda aklınıza takılan bir soru olduğunu biliyorum. Şimdi diyeceksiniz ki trendlere düşen video ve hesapların bağlantılarını nasıl kopyalayabilirim? Bireylerin kısa içerikler üretip paylaşabilmesine izin veren Tiktok platformunda beğendiğiniz ve  istediğiniz videonun linkini kopyalayabilir veya arkadaşınıza gönderebilirsiniz.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler