Erzincan Medya
25° Erzincan

Erzincan

25°

Erzincan

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

21°/ 13°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Çarşamba

31°/ 19°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Tek geçim kaynağı olan inekleri yangında telef oldu

Yayınlanma:
ABONE OL
Tek geçim kaynağı olan inekleri yangında telef oldu

Erzincan’ın Üzümlü ilçesi Altınbaşak beldesinde bir ahırda çıkan yangında 63 yaşında ki İmam Korkmaz’ın tek geçim kaynağı olan 5 büyükbaş hayvan telef olurken ahır tamamen kullanılmaz hale geldi.

Olay, Erzincan’ın Üzümlü ilçesine bağlı Altınbaşak beldesi Süleymanlı Mahallesinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, 63 yaşında ki İmam Korkmaz’a ait, içerisinde 5 adet büyükbaş hayvan bulunan ahırda henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye gelen itfaiye ekipleri yangına müdahalede bulundu. Yangının tüm ahırı çevrelemesinden dolayı uzun uğraş sonucu söndürülen ahır tamamen kullanılmaz hale girerken içerisinde bulunan 5 büyükbaş hayvan ise telef oldu. Telef olan hayvanların içeriden çıkarılması için kullanılamaz hale gelen ahır tamamen yıkıldı.

“Beldede ki itfaiye müdahaleye gelmedi”

Çıkan yangın ile ilgili tahkikat devam ederken hayvan sahibi İmam Korkmaz’ın oğlu Gürsel Korkmaz, beldelerinde bulunan itfaiyenin müdahaleye gelmediğini iddia ederek açıklamada bulundu. Korkmaz konuşmasında, “Saat gece 2 sularıydı. Eşim beni kaldırdı, ahırın yandığını söyledi. Ben de o telaşla kalktım indim aşağı bir baktım ki ahır yanıyor. Müdahale etmeye çalıştık hayvanlarımızı kurtarmak için ama kurtaramadık. Hepsi telef oldu. Babam ondan dolayı çok mağdur durumda. Tek geçim kaynağı oydu. Devletimizden yardım bekliyoruz. 112’yi aradık. 400 metre yakımızda bulunan itfaiye gelmedi. Üzümlü ve Erzincan’dan geldi. Normalde beldemizde ki itfaiye gelseydi şuan hayvanlarımızı belki de kurtarmış olurduk” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com