Erzincan Medya
13° Erzincan

Erzincan

13°

Erzincan

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

24°/ 13°

Cuma

24°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Tarım ve hayvancılık iyi bir noktaya getirilecek

Yayınlanma:
ABONE OL
Tarım ve hayvancılık iyi bir noktaya getirilecek

Erzincan’da tarım ve hayvancılığı geliştirmek için son zamanlar büyük çalışmalar masaya yatırıldı.

‘Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var’ projesiyle Erzincan’a hayvancılık noktasında önemli bir katkı sunulması hedefleniyor.

Erzincan coğrafi özellikleri bakımından tarım ve hayvancılık noktasında önemli bir konumda duruyor. Bu kapsamda Erzincan’da tarım ve hayvancılığı geliştirmek için son zamanlar büyük çalışmalar masaya yatırıldı. Çalışmalar kapsamında hayata geçirilen projeler ile kentte tarım ve hayvancılık daha iyi bir noktaya getirilecek.

Erzincan’a bakıldığında 540’ın üzerinde köy bulunuyor. Küçükbaş hayvancılığın uygun olduğu 300 köyde küçükbaş hayvancılık için gelişme hedefleniyor. Bu konu hakkında yetkililerden edinilen bilgilerde, ‘ her köyde de en az 2 kişinin olduğu bir hedef bulunuyor. Bu şekilde küçükbaş hayvancılıkla ilgili sahiplendirme yapılması durumunda yaklaşık 600 vatandaşa da küçükbaş hayvancılık yoluyla geçimini temin etme imkanına kavuşturulmuş olacak. Dolayısıyla bir yandan seracılık çalışmaları bir yandan da küçükbaş hayvancılıkla ilgili devam eden bu projeler kapsamında yakın süreç içerisinde vatandaşlarda büyük oranda küçükbaş hayvancılığa yönelim olacak’.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler