Erzincan Medya
12° Erzincan

Erzincan

12°

Erzincan

Salı

21°/ 10°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

22°/ 13°

Cuma

24°/ 14°

Cumartesi

23°/ 14°

Pazar

21°/ 13°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

TAKDİR TEŞEKKÜR ALANA CUMHURBAŞKANI MÜJDESİ! İlkokul ortaokul lise öğrencilerine 10.000 TL karne hediyesi

Yayınlanma:
ABONE OL
TAKDİR TEŞEKKÜR ALANA CUMHURBAŞKANI MÜJDESİ! İlkokul ortaokul lise öğrencilerine 10.000 TL karne hediyesi

TAKDİR TEŞEKKÜR ALANA CUMHURBAŞKANI MÜJDESİ! İlkokul ortaokul lise öğrencilerine 10.000 TL karne hediyesi – Milyonlarca kişinin beklemiş olduğu Cumhurbaşkanı müjdesi açıklanmış, başarılı öğrencileri ödüllendirmek adına pek çok destek hayata geçirilmişti. Bu desteklerden biri de başarı teşvik programı olarak öne çıkmış, takdir teşekkür alan ve aranılan kriterleri taşıyan kişilere karne hediyesi olarak para yardımı yatırılacağı açıklanmıştı.

Yine bu kapsamda yüksek öğretimde okuyan öğrencilere de asgari ücret kadar destek destek ödemesi yapılacağı, KYK bursu için ödenen rakamlarda da artışa gidileceği ifade edilmişti. Açıklanan müjdeler büyük sevinç yaratırken karne dönemine az kalması ile beraber öğrencilerde ve velilerde yine karne hediyesi telaşı başlamıştı. Konu hakkında beklenen duyuru geldi ve Haziran ayında karne alan başarılı öğrencilere ödenecek olan rakamlar da belirlendi.

BAŞARI TEŞVİK PROGRAMI NEDİR, KİMLER KARNE HEDİYESİ 10.000 TL ÖDEME ALACAKLAR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamasında “Sosyal yardım alma hakkına sahip ailelerimize mensup, devlet okullarında okuyan ve sınıflarında dereceye giren ilk ve ortaöğretim öğrencilerimize net asgari ücretin yüzde 60’ına kadar, yükseköğretim öğrencilerimize net asgari ücret kadar dönem arasında yapılacak şekilde başarı desteği vereceğiz” diyerek rakamı asgari ücretin yüzde 60’ı olarak açıklamıştı.

1 Ocak 2024 tarihi itibari ile asgari ücret 17 bin 2 TL olarak açıklanırken bu tutar üzerinden hesaplanacak olan yüzde 60 oranındaki rakam ise 10.201 TL olarak gerçekleşecek. Böylelikle başarılı öğrenciler devletten 10 bin 201 TL başarı teşvik ödülü kazanacaklar.

Söz konusu karne hediyesi parası sadece devlet okulunda eğitim gören, devletten hali hazırda sosyal yardım parası alan ailelere üye olması şartları ile sınıflarında ilk 3, okullarında ise ilk 5 içerisine girmeleri şartı ile ödenecek.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler