Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Pazar

/

Pazartesi

/

Salı

11°/

Çarşamba

/

Perşembe

/

Cuma

/

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Sosyal Medya Dolandırıcısı Yakalandı

Yayınlanma:
ABONE OL
Sosyal Medya Dolandırıcısı Yakalandı

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliğince ‘Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Olarak Vermek veya Ele Geçirmek Suçu’ kapsamında 1 kişi tutuklandı.
Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliğince oluşturulan özel ekip tarafından Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Olarak Vermek veya Ele Geçirmek suçu kapsamında İstanbul’da yapılan operasyonda bir kişi tutuklandı.
Erzincan Valiliğinden yapılan açıklamada: ‘işisel verileri kullanarak Sosyal Medyada açılan sahte hesaplar üzerinden kız öğrencilere ait fotoğrafları, cep telefonlarını paylaşarak rahatsız eden ve bazı kız öğrencilerin bilgilerinin gönderilmesi şartıyla paylaşımlarını sonlandıracağını söyleyen şüpheli şahıs/şahısların tespitine yönelik olarak Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı özel bir ekip kurularak İstanbul iline görevlendirilmiş ve paylaşımları yapan hesabın kullanıcısı olduğu tespit edilen M.F.B. isimli şahıs özel ekip tarafından İstanbul ilinde gözaltına alınarak ilimize getirilmiştir. Şüpheli şahsın işlemleri adli makamlarca yürütülmektedir.
Suç ve suçlular ile ilgili etkin mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir’ denildi.

İlgili Haberler