Erzincan Medya
33° Erzincan

Erzincan

33°

Erzincan

Salı

31°/ 17°

Çarşamba

32°/ 18°

Perşembe

33°/ 19°

Cuma

31°/ 16°

Cumartesi

31°/ 18°

Pazar

31°/ 20°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Son günü 31 Ağustos olan ek motorlu taşıt vergisinin günü uzadı

Yayınlanma:
ABONE OL
Son günü 31 Ağustos olan ek motorlu taşıt vergisinin günü uzadı

Hazine ve Maliye Bakanlığı açıklama yaptı, son günü 31 Ağustos olan ek kontörlü taşıt vergisinin son günü 6 Eylül 2023’e kadar uzatılması kararı alındı.

Ek motorlu taşıt vergisi için Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı olan Gelir İdaresi Başkanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, son günü 31 Ağustos kadar ödenmesi gereken verginin birinci taksitinin ödeme günü 6 Eylül 2023’e kadar uzatılması kararı verildi.

6 Eylül 2023’e kadar uzatıldı

Ek motorlu taşıt vergisinin birinci taksit son ödeme tarihi Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 6 Eylül 2023’e kadar uzatıldığı yetkililer tarafından açıklandı.

Gelir İdaresi Başkanlığının yaptığı açıklamaya göre, Hazine ve Maliye Bakanlığının motorlu taşıt vergisinin dair yaptığı değerlendirmeler doğrultusunda 31 Ağustos’ta sona erecek olan ek motorlu taşıt vergisinin birinci taksitinin ödeme süresi 6 Eylül tarihine kadar uzatılması yönünde karar alındı.

Ayrıca bu çerçevede süresi geçenler için hesaplama yapılacak ve gecikme zammı ile beraber borcunu ödeyen kişilere katsayı uygulanmadan 7440 sayılı kanunundan yararlanabilecek fakat peşin ödemeler bu indirimden yararlanamayacak.

Ek taşıt vergisi ödemeleri Gelir İdaresi Başkanlığının resmi internet sitesinden, GİB Mobil uygulamasından, İnteraktif Vergi Dairesinden, anlaşmalı bankaların kredi ya da banka kartlarıyla İnternet bankacılığı mobil ve şubelerden yapılabilir. Ayrıca ek motorlu taşıt vergisi ödemeleri PTT şubesinden ve vergi dairesi verilerinde de yapılabilir.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com