Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  31 Ağustos 2023’e Kadar Karar Verilecek! Memur Maaş Zammı Son Dakika

  Memur ve memur emeklilerinin dört gözle beklediği maaş zamları ile ilgili karar için gözler Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun alacağı kararda.

  Memur ve memur emeklilerinin

  Memur ve memur emeklilerinin dört gözle beklediği maaş zamları ile ilgili karar için gözler Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun alacağı kararda.

  1 Ağustos’ta başlayan memur ve memur emeklilerini ilgilendiren 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmeleri bitti. Devler en son teklifinde 2024 senesi için toplam %25, 2025 senesi için de toplamda %11 zam teklifinde bulunmuştu. Fakat 2024 için toplam %70, 2025 senesi içinde %40 zam teklifinde bulunan Memur-Sen devletin teklifini kabul etmedi.

  Kamu İşveren Heyeti ve Memur-Sen yapılan müzakeresine ardından memur ve memur emeklileri için istenilen zam oranlarında anlaşma yapamazken, 11 hizmet kolu ile Kamu İşveren Heyeti ile yetkili sendikalar arasında anlaşma sağlandı.

  İkinci Kez Hakem Kurulu Toplandı

  Memur ve memur emeklilerinin zam oranlarını görüşmek için Kamu Görevlileri Hakem Kurulu bugün ikinci defa toplandılar. Söz konusu olan toplantıya sendika temsilcileri ve İşveren Heyeti de dahil oldular. Kamu İşveren Heyeti ile sendikaların görüşleri toplantıda dinleniyor.

  31 Ağustos’a Kadar Hakem Heyeti Karar Verecek

  On binlerce memur ve memur emeklisini yakından ilgilendiren maaş zamları ile ilgili karar için Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun çıkılamaz bekleniyor.  Söz konusu olan karar 31 Ağustos’ta belli olacak. Toplamda 11 üyeden oluşan kurul oy yapılarak kararları alıyor. Oy çokluğuyla ile alınan karar kesin olacak ve kesinlikle itiraz edilemeyecek.

  Erzincan Haber