Erzincan Medya
16° Erzincan

Erzincan

16°

Erzincan

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

28°/ 15°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

26°/ 13°

Pazartesi

28°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

SON DAKİKA TATİL KARARI | Tedbir TATİLİ açıklandı istisnasız tüm okullar KAPANACAK!

Yayınlanma:
ABONE OL
SON DAKİKA TATİL KARARI | Tedbir TATİLİ açıklandı istisnasız tüm okullar KAPANACAK!

SON DAKİKA TATİL KARARI | Tedbir TATİLİ açıklandı istisnasız tüm okullar KAPANACAK! – Milyonlarca öğrenci, öğretmen ve veli 2024 yaz tatili için geri sayıma devam ederken Valilik tarafından yapılan açıklama ile son dakika tedbir tatili kararı açıklandı. Yapılan açıklama ile ilkokul, ortaokul ve liseler dahil olmak üzere tüm sınıfları ilgilendiren tatil kararı açıklandı.

Türkiye bugün bir kere daha yaşanan peş peşe depremlerle büyük panik ve korku yaşarken şiddetli depremler nedeniyle tedbir tatili kararı alındı. İşte o kararın detayları…

VALİLİK SON DAKİKA TATİL KARARI AÇIKLADI! HANGİ İLLERDE OKULLAR TATİL İLAN EDİLDİ, TOKAT’TA YARIN OKULLAR TATİL Mİ, AÇIK MI?

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 18.11’de merkez üssü Sulusaray ilçesi olan 5,6 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Sarsıntının 5,99 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. Deprem çevre illerden de hissedildi. AFAD, depremin ardından saha çalışmalarına ilişkin bilgi paylaştı. “Yozgat ilimizde 2 katlı bir ev ile Tokat ilimizin Sulusaray ilçesinde 5 ahırın etkilendiğine dair ihbarlar alınmış olup; ekiplerimizin saha tarama çalışmaları devam etmektedir.”

Tokat Valiliği, depremin ardından yaptığı açıklamada, eğitim öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu. Valilik, açıklamasında, “Evlerinde kalmak istemeyen vatandaşlarımız için gerekli hazırlıklar yapıldı. Yurtlarda, spor salonları ve misafirhanelerimizde vatandaşlarımız misafir edilecek” sözlerine de yerdi. Yozgat Valiliği, depremin ardından yarın bazı ilçelerde tedbiren eğitime ara verildiğini duyurdu. Valiliği açıklamasında, “Tokat ili Sulusaray merkezli olarak bugün saat 18.11 sıralarında meydana gelen ve ilimizde de kuvvetli bir şekilde hissedilen 5.6 büyüklüğündeki deprem sebebiyle, Aydıncık, Kadışehri ve Çekerek ilçelerimizde tedbiren tüm okullarımızda 19.04.2024 tarihinde eğitim ve öğretime 1 (bir) gün süre ile ara verilmiştir” denildi.

Tokat Valiliği tarafından yapılan açıklama ile il genelinde eğitim ve öğretime deprem nedeniyle 1 günlük ara verildiğini duyurdu. Yozgat Valiliği ise il genelinde tatil kararı almak yerine sadece belirlenen ilçelerde okulları tatil ilan ettiklerini açıkladı. Kadışehri, Aydıncık ve Çekerek ilçelerinde yarın okullar tatil olacak.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com