Erzincan Medya
17° Erzincan

Erzincan

17°

Erzincan

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

28°/ 15°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

26°/ 13°

Pazartesi

28°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

MEB SON DAKİKA düğmeye bastı! 2024 2025 yılı için uzaktan eğitim ve 4 gün okul 3 gün tatil formülü

Yayınlanma:
ABONE OL
MEB SON DAKİKA düğmeye bastı! 2024 2025 yılı için uzaktan eğitim ve 4 gün okul 3 gün tatil formülü

MEB SON DAKİKA düğmeye bastı! 2024 2025 yılı için uzaktan eğitim ve 4 gün okul 3 gün tatil formülü – Okullarda artık yaz tatili için geri sayım başlarken milyonlarca öğrenci, öğretmen ve veliyi ilgilendiren 2024 – 2025 eğitim öğretim yılı için MEB’den peş peşe yeni kararlar açıklanmaya devam ediyor.

Müfredat değişikliği en çok takip edilen konuların başında yer alırken konu hakkında bir son dakika gelişmesi daha yaşandı. Finlandiya, Almanya ve İngiltere’de bazı eyaletlerde uygulamaya alınan 4 gün okul 3 gün tatil sistemi dünya genelinde yaygınlaştırılmaya başlanmıştı. Konu hakkında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da çalışma yapıldığı iddia edildi.

TÜRKİYE’DE 4 GÜN OKUL 3 GÜN TATİL GERÇEK Mİ, NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından yeni eğitim öğretim sistemi üzerinde çalışmalar devam ederken müfredat değişikliği ilk sırada yer almıştı. Geçen sene de gündeme gelen 4 gün okul 3 gün tatil konusunda bir kere daha değerlendirme çalışması yapıldığı belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığı müfettişleri çalışmalara başlarken ilk olarak uygulamanın yürütüldüğü ülkelerdeki araştırma sonuçları masaya yatırılacak.

Sistemin uygulanmasının artı ve eksileri de incelencek. Gerekirse söz konusu sistemin uzaktan eğitim ile entegre edilmesi gibi alternatifler de incelenecek. Yeni karar tüm bu incelemelerin araştırılması ve sonuçlarına göre verilecek. Üniversitelerde uzaktan eğitim konusunda da taleplerin geldiği belirtilirken öğrencilerin yurt ve barınma sorunları nedeniyle teorik derslerin zorunlu olmadığı bölümlerde bu tip bir eğitim verilebileceği, sadece sınavların yüz yüze yapılabileceği gibi alternatif seçeneklerin masaya yatırılacağı belirtildi…

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com