Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak adına hayata geçirdiği Sıfır Atık Projesi kapsamında kurum personellerine Erzincan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından bilgilendirme ve farkındalık eğitimleri verildi.
Erzincan Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde oluşan atıkları kontrol altına almak ve gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak adına hayata geçirdiği Sıfır Atık Projesi kapsamında kurum personellerine Erzincan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından bilgilendirme ve farkındalık eğitimleri verildi.
Sıfır Atık, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atığın miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması ve atıkların geri dönüştürülmesini kapsayan atık önleme yaklaşımı olarak ifade ediliyor.
TÜM ÜLKE ÇAPINDA UYGULANMASI HEDEFLENİYOR
Sıfır Atık Projesi 2017 yılında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda uygulanmaya başlandı. Öncelikli olarak kamu binaları olmak üzere tüm ülke çapında uygulanması hedefleniyor.
Gerçekleştirilen eğitimde atıkların atık olarak değil de değerlendirilebilir materyaller olarak görülmesi gerektiğini, geri dönüşüm kutularının temin edildiğini ve atıkların türlerine göre ayrı kutularda toplanması gerektiği, sıfır atık projesinde odak noktanın personel olduğu gibi konulara dikkat çekildi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler
Jandarmadan Çocuklara Şefkat Eli
EBYÜ’de Türk Demokrasisinin Darbeler ile İmtihanı Konferansı Verildi
Arazide kayıp arama (GPS. Harita. Pusula.) eğitimleri tamamlandı
Erzincan İl Müftüsü Gül’den Kur’an Kursu Ziyareti
Polis ekipleri taksicileri bilgilendirdi
“Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmaları” nın bölge finalleri yapıldı