Erzincan Medya
11° Erzincan

Erzincan

11°

Erzincan

Pazar

13°/ 10°

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 12°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Irak Cihan Üniversitesi Öğrencilerinden EBYÜ Ziyaret

Yayınlanma:
ABONE OL
Irak Cihan Üniversitesi Öğrencilerinden EBYÜ Ziyaret

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin daveti üzerine Irak Cihan Üniversitesi’nden 21 öğrenci ve 3 öğretim üyesi 28 Haziran – 1 Temmuz 2022 tarihleri arasında EBYÜ ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eczacılık ve Mühendislik Fakültelerinde bulunan Gıda Mühendisliği Laboratuvarları, Temel Bilimler Uygulama ve Araştırma Merkezi (EUTAM), Deney Hayvanları Uygulama ve Araştırma Merkezi (DEHAM), Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uygulama ve Araştırma Merkezlerinin işleyişleri ve yapıları hakkında bilgi alan öğrenciler bu laboratuarlarda çeşitli uygulamalara katıldılar.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent’i de ziyaret eden misafir öğrenci ve öğretim üyeleri, Rektör Levent’le ile bir süre sohbet etti.   Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Başıbüyük ve Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öztekin Algül’ün de hazır bulunduğu ziyarette misafir öğrenci ve öğretim üyeleri Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ve Erzincan ilgili duygu ve düşüncelerini Rektör Levent’le paylaştılar.

Ziyaret sonrasında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ile Irak Cihan Üniversitesi arasında bir işbirliği protokolü imzalandı. Konuyla ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinin pek çok ülke üniversiteleriyle işbirliklerinin bulunduğunu belirterek, üniversiteler arasındaki bu tür protokollerin üniversitemizin yurt dışı tanınırlığına katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler