Erzincan Medya
34° Erzincan

Erzincan

34°

Erzincan

Salı

31°/ 17°

Çarşamba

32°/ 18°

Perşembe

33°/ 19°

Cuma

31°/ 16°

Cumartesi

31°/ 18°

Pazar

31°/ 20°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Şehidin adı ilçede yaşayacak

Yayınlanma:
ABONE OL
Şehidin adı ilçede yaşayacak

Refahiye Belediyesi meclisi 2023 yılı Aralık ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda geçen hafta şehit olan Erzincanlı Piyade sözleşmeli Er Emrah Gündüzün adının İlçenin girişinde yer alan üst geçide verilmesi kabul edildi. 

Refahiye  Belediye Başkanı Çakmak Paçacı başkanlığında düzenlenen  toplantıda geçen hafta şehit olan Emrah Gündüz ve tüm şehitler için Fatiha okunarak başlandı.

Gündemde bulunan konuların yanı sıra 26.11.2023 tarihinde Şehit olan Erzincanlı Piyade sözleşmeli Er Emrah Gündüzün adının İlçenin girişinde yer alan üst geçide verilmesi konusu görüşüldü. Vatan için fedai can eyleyen kahraman Şehidin adının yaşatılması için üst geçide verilmesinin uygun olacağı ifadeleri Belediye Başkanı Çakmak Paçacı tarafından teklif edildi. Meclis üyeleri, memnuniyetle karşılayarak konuyla ilgili görüşlerini dile getirdiler. Yapılan görüşmeler sonucu Belediye hudutları içerisinde bulunan E-80 devlet karayolu üzerindeki üst geçide “ŞEHİT PİYADE SÖZLEŞMELİ ER EMRAH GÜNDÜZ ÜST GEÇİDİ” İsminin verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Daha sonra gündem maddelerinde yer alan İmar Revizyonunun görüşülmesi konusuna geçildi.
Başkan Çakmak Paçacı tarafından İmar komisyonu tarafından hazırlanan rapor doğrultusunda imar planının güncellenmesi ve ilçenin  ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiğini ifade ederek imar revizyonunun önemine vurgu yapıp yeni imar planının ilçenin gelişimine ve daha yaşanabilir bir yer olmasına katkı sağlayacağını ifade etti. Yapılacak revizyon için Şehir plancısı meclise  sunum yaparak konuyla ilgili ayrıntılı bilgi verdi.
Vatandaşlardan gelen talepler değerlendirilerek halk toplantısı yapılacağı belirtildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com