Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Sarıkamış Şehitlerinin İzinde Minik İzcilerin Duygusal Yolculuğu

  Ziya Gökalp İlkokulu’nun Yavrukurt izcileri, Sarıkamış’ta düzenlenen Sarıkamış Şehitleri Anma Günü 109.Yıl Dönümü programına katılmak üzere harekete geçti.

  Ziya Gökalp İlkokulu'nun Yavrukurt

  Ziya Gökalp İlkokulu’nun Yavrukurt izcileri, Sarıkamış’ta düzenlenen Sarıkamış Şehitleri Anma Günü 109.Yıl Dönümü programına katılmak üzere harekete geçti.
  İzci öğrenciler, İzci liderleri ve izcilik il temsilcisi olan öğretmenleri Metin Bahar ve Okul Yönetimi, bu duygusal anma etkinliği için Sarıkamış’a yola çıktılar.
  Minik izciler, buz tutan bedenleriyle düşman kurşunlarına göğüs gererek, Sarıkamış’ta mücadele eden kahraman dedelerinin izinde yürüdü.İzci öğrenciler,öğretmenleri ve aileleri, Sarıkamış’a giderek şehitlerin anısını yaşatmak için ellerinde kardan yapılmış askerlerle birlikte şehitleri ziyaret etti.Minik izci Sabahattin Taştan, Sarıkamış Harekatı’nın 109. yılında yapılan anma programında, kardan yapılmış askerlere seslenerek, ”Dedeciğim ben geldim.” diyerek duygusal bir an yaşattı.
  Ziya Gökalp İlkokulu yöneticileri, yapılan etkinlik için desteklerinden dolayı Vali Doç. Dr.Hamza Aydoğdu, Vali yardımcıları Yusuf İzci, Ömer Özbay, Mehmet Emre Canpolat’a, Gençlik ve Spor İl Müdürü Volkan Burak Mumcu’ya, İl Millî Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal’a ve Velilere teşekkür etti.Sarıkamış ve ülkenin her köşesinde kahramanca mücadele veren tüm şehitleri rahmetle anarken gazileri de minnetle hatırladıklarını ifade etti.

  Erzincan Haber