Erzincan Medya
14° Erzincan

Erzincan

14°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 12°

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

24°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Sarıgül, Projelerini Açıkladı

Yayınlanma:
ABONE OL
Sarıgül, Projelerini Açıkladı

CHP Erzincan Milletvekili Adayı Mustafa Sarıgül, Erzincan ile ilgili projelerini tanıtım toplantısında açıkladı.

CHP Adayı Sarıgül, yaptığı konuşma;

ERZİNCAN’IMIZDA DA İŞSİZLİK VAR, YOKSULLUK VAR

CHP Erzincan milletvekili adayları olarak karşınızdayız.Can Erzincan’ımız için, amacımız ne?Hedefimiz ne? Projelerimiz neler? Bunları anlatacağım.

Öncelikle şunu tespit etmemiz lazım:

Türkiye genelinde olduğu gibi, Erzincan’ımızda da işsizlik var, yoksulluk var,işçi, memur, çiftçi, emekli, esnaf sıkıntı içerisinde. 20 yıldır ülkeyi yöneten kadrolarhem Türkiye’de hem Erzincan’da üretimden yana olmadılar.

İş sahası açmadılar. İş sahası açmadıkları gibi açılanlara da sahip çıkmadılar.

Şeker fabrikası özelleştirildi. Şeker fabrikasını alanlar, Erzurum’daki fabrikaya ağırlık verdi.Buradaki şeker fabrikası küçüldü.

Devlet fabrika açmıyor.Özel sektör Erzincan’a gelmiyor. Böyle olunca ne oluyor?Erzincan’da işsizlik oluyor.Yoksulluk oluyor.

ERZİNCAN EKONOMİK VE SOSYAL AÇIDAN GERİLİYOR

Tarım ve hayvancılık desteklenmiyor. Köylü para kazanamıyor. Esnaf para kazanamıyor. Erzincan’da gelir elde edenler varlıklarını başka şehirlere taşıyor. Erzincan ekonomik ve sosyal açıdan geriliyor Erzincan, göç veriyor. Erzincan’ın gençleri, kafelerde ve kahvelerde zaman tüketiyor. Erzincan’a üniversite okumaya gelenler, şehrin ekonomik ve sosyal hayatına karışamıyor.

ERZİNCAN, ERZURUM’DAN YÖNETİLİYOR

Erzincan,Erzurum ve Sivas arasına sıkıştı. Bölge müdürlükleri Erzurum’a taşındı,Erzincan, Erzurum’dan yönetiliyor. Benim gönlüm buna hiç razı değil.

Erzincan bunu hak etmiyor. Erzincan’ı hak ettiği yere inşallah biz getireceğiz.

Erzincan’ımızın, turizmde, sanayide, tarım alanında imkânları ve potansiyeli var.

İlk olarak kamu – özel sektör iş birliğiyle,şeker fabrikasını canlandıracağız.

Kapanan belde belediyelerini yeniden açacağız. Tarımsal sulama sorunu çözeceğiz. Çiftçi üretimde kullandığı elektrik ve suya para ödemeyecek.

Köyleri canlandıracağız. Erzincan topraklarında ekilmeyen, biçilmeyen yer kalmayacak.

ERZİNCAN, KÜLTÜR VE SANAT ŞEHRİ OLACAK

Erzincan, depreme dayanıklı ve tedbirlibir şehir olacak. Erzincan’ı demiryoluyla Trabzon’a bağlayacağız. Erzincan’ı bölgenin lojistik merkezi yapacağız. Tulum peynirini, Cimin üzümünü ve Erzincan balını marka yapacağız. Erzincan tekstil başta olmak üzere imalat sektöründe öne çıkacak. Ergan Dağı kış sporları ve kayak merkezini dünyaya tanıtacağız. Erzincan’ı hava sporlarının merkezi olacağız. Erzincan’a bir fuar alanı yapacağız. Her yıl eylül ayında Büyük Erzincan Festivali düzenleyeceğiz. Erzincan, “Yeşil Avrupa Başkenti” olacak.

“BenErzincanlıyım projesi” ile hemşerilerimizin kurduğugüçlü firmaları

Erzincan’ımıza getireceğiz. “GençErzincan” projesi ile projesi olan ama maddi gücü olmayangençlerimize destek vereceğiz. Erzincanspor’u süper lige çıkaracağız.

HER İLÇEMİZE UYGUN PROJELERİMİZ VAR

Erzincan’ımızın her ilçesinin özelliklerine veimkanlarına uygun projelerimiz var. Kemah’ta kültür ve tarih turizmi, doğa sporları öne çıkacak.Kemah tuzunu pazarlayacağız. İliç’te hayvancılığı geliştireceğiz. Çayırlı, tarımda ve özellikle fasulye üretiminde öne çıkacak. Otlukbeli’nde küçük baş hayvancılık geliştireceğiz. Tercan’da tarım ve hayvancılığıdestekleyeceğiz. Üzümlü’ deCimin üzümünü marka yapacağız. Kemaliye’yi kültür, tarih ve doğa sporlarımeraklılarına tanıtacağız. Kemaliye evleri hak ettiği ilgiyi görecek.

Refahiye,tarım ve hayvancılığın yanısıraormancılık ve kereste sektöründenpara kazanacak. Yerel medyayı hiçbir ayırım yapmadandestekleyeceğiz.

ERZİNCAN’DA BEN YAPTIM OLDU DEVRİ BİTECEK

Can Erzincan’ı sivil toplum örgütleri,odalar, meslek kuruluşları, muhtarlar, yerel medyaylabirlikte karar alıp, birlikte yöneteceğiz. Varlıklı, sağlıklı ve huzurlu bir Erzincan istiyorum. Çalışan, üreten, kazanan bir Erzincan istiyorum. Dünyanın her ülkesine ve her evine Erzincan’da üretilmiş bir ürün satalım istiyorum.

Dünyanın her yerinden Erzincan’a turist gelsin istiyorum. Şöyle bir soru akla gelebilir: Bu söylediklerinizi diğer partiler ve adaylarda istiyor. Sizin farkınız nedir?Benim adım MustafaSarıgül, benim hem Türkiye’dehem dünyanın her yerinde bağlantılarım, eşim dostum var. İlişkilerim var. Bu bağlantılarımı Erzincan için kullanacağım.

ERZİNCAN TÜRKİYE’NİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK

Erzincanlı bir iş adamı, bir girişimci bir muhtar, bir başkan bana geldiğinde önüne düşeceğim ve onun işini ben takip edeceğim. BelediyecilikteŞişli’yi nasıl model yaptıysammemleketim Erzincan’ı da Türkiye’nin yıldızı yapacağım.

Biz Dr.Ufuk Aktaş kardeşimle birlikte Erzincan’ı koştururuz, coştururuz.

HİÇBİR SİYASİ PARTİ FARKI GÖZETMEDEN BÜTÜN ERZİNCAN’I KUCAKLARIZ

Erzincan’ımızıTBMM’de en iyi biçimde temsil ederiz. Erzincan’ımızın sesini ülkeyi yönetenlere,Türkiye’ye ve dünyaya duyururuz. Erzincan’a kaybolan yıllarını geri veririz. Erzincan’ı göç veren il konumundan kurtarırız. Erzincan’a döviz gelir, para gelir, yatırım gelir,iş gelir, aş gelir, Erzincan bolluk, bereket memleketi olur. Sandık başına giden Can Erzincanlılardan bir oy Kemal’e bir oy CHP’ye istiyorum. Destek istiyorum. Bize destek verin; cesaretle, inançla, tutkuyla ve yeni bir ruhla yeni bir Erzincan’ı birlikte inşa edelim.

Erzincan’ımızı büyütelim, yaşam kalitemizi yükseltelim. 14 Mayıs seçimleri ülkemize ve Erzincan’ımıza hayırlı olsun

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com