Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Sarıgül: “Belediye personelleri mutsuz çünkü güvenceleri yok”

  CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, CHP İl binasında basın açıklaması yaptı. Belediyede çalışanlarıyla ilgili yaptığı basın açıklamasında  “Belediye şirket işçilerinin kadroya alınması lazım” dedi.

  CHP Erzincan Milletvekili Mustafa

  CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, CHP İl binasında basın açıklaması yaptı. Belediyede çalışanlarıyla ilgili yaptığı basın açıklamasında  “Belediye şirket işçilerinin kadroya alınması lazım” dedi.

  Sarıgül konuşmasında,  “Belediyelerin verdiği kamu hizmetlerinin yüzde 92’sini belediye şirket işçileri üretiyor. Belediyede çalışan işçi arkadaşlarımız şu anda taşeronda çalışmaktalar, yarınla ilgili çok fazla güvenceleri yok. Türkiye’de Erzincan Belediyesi dahil, bütün büyükşehir belediyelerine sesleniyorum. Bütün il belediyelerine sesleniyorum. Belediyelerde çalışan binlerce alın teri ve emek sahibi işçi arkadaşlarımız var. Sabahın alacakaranlığında çoluk çocuğunun rızkını kazanmak için temizlik görevlileri, fen işleri görevlileri, park bahçeler görevlileri, planlama görevlileri, araçlarda direksiyon başındalar. İtfaiyede çalışanlar var ve birçok noktada çalışan belediye personeli arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlar evlerine giderken mutsuz, evden belediyelere gelirken mutsuz, çünkü güvenceleri yok.” dedi.

  “SENDİKASIZ BELEDİYE İŞÇİSİ KALMAMALI”

  Belediye başkanlarının sendikadan korkmaması gerektiğini vurgulayan Sarıgül, “Belediye başkanı olduğum dönemde yan şirkette çalışan işçi arkadaşlarımız vardı. Onları kadroya aldım ve aynı zamanda sendikalaştırdım. Belediye başkanları sendikadan korkmamalı; sendika demokratik bir yapılanmadır. Sendika, alın teri ve emeğin hakkının korunması, toplumsal barış için toplumsal uzlaşma için son derece önemlidir. Sendikasız belediye işçisi kalmamalı, belediyemizde çalışan binlerce işçi arkadaşımız var. seçimden önce bütün belediye başkanları söz veriyor, belediye başkanı aday adayları söz veriyor. Ama seçim bittikten sonra belediyede çalışan işçi arkadaşlarımız unutuluyor. Bütün belediye başkanlarına sesleniyorum. Erzincan Belediye Başkanına sesleniyorum, gelin bir öncülük yapın ve belediyelerde çalışan işçi arkadaşlarımızın tamamını kadroya alalım. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kayseri, Sivas, bütün belediye başkanlarına sesleniyorum. Hiçbir parti gözetmeksizin bütün belediye başkanlarına çağrıda bulunuyorum. Gelin, belediyede çalışan işçi arkadaşlarımızın tamamını kadroya alalım” ifadelerine yer verdi.

  Erzincan Haber