Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Şampiyonada En Başarılı Erzincan Oldu

  Sivas ilinde yapılan büyükler badminton Türkiye şampiyonasında en başarılı il Erzincan oldu.

  Sivas ilinde yapılan büyükler

  Sivas ilinde yapılan büyükler badminton Türkiye şampiyonasında en başarılı il Erzincan oldu.

  Büyükler Türkiye şampiyonası 25-29 Ekim 2023 tarihleri arasında Sivas İlinde yapıldı şampıyonaya;42 ilden 286 kulüp 560 sporcu katıldı. 5 katagoride oynanan Müsabakalarda  Erzincanlı sporcular yeni bir başarıya imza atarak 2 Kategori de birinci 2. kategoride 2.ci, 3. Kategoride de 3.cü olarak en çok madalya alan il oldu, Şampiyonaya katılan kulüplerin sıralamasında ise 286 kulübün yarıştığı şampiyonada 2.ciliği iki Erzincan kulübü aynı puanı alarak paylaştı Büyük şehir kulüplerini geride bırakan Erzincan Türk Telekom Spor Kulübü ve Erzincan İl Özel İdaresi Spor Kulüpleri ikincilik Kopasını kaldırdılar.
  Ferdi yarışmalarda ise Erzincan’lı sporcular şu sonuçları aldı.
  Karışık Çiftler;Emre Sönmez/Zehra Erdem Türkiye 1.cisi,Emirhan Budak/Yasemen Bektaş Türkiye 3.cüsü.
  Çift Bayanlar Katagorisinde; Cansu Erçetin/Yasemen Bektaş Türkiye 1.cisi,İlayda Özelgül/Sare Ece Başakın Türkiye 2.cisi,Aleyna Korkut/Nisanur Çimen Türkiye 3.cüsü oldu.
  Tek Bayanlar Kategorisinde; Zehra Erdem Türkiye 2.cisi. Çift Erkekler Kategorisinde
  Mert Tunco/ Abdulsamet Özedemir
  Türkiye 3.cüsü olarak  Büyükler Türkiye Şampiyonasını tamamladı.
  Şampiyonayla ilgili bilgiler veren Milli Takım Antrenörleri Murad Sönmez ve Uğur Erçetin;Bu şampiyonaya Erzincan’ımızı en iyi şekilde temsil etmek için sporcularımızla birlikte büyük bir özveriyle hazırlandı şükürler olsun güzel bir başarı yakaladık bu başarıyla birlikte Erzincan’lı sporcuların Milli takım yolları da açıldı. Bu şampiyona öncesi bize her türlü desteği veren Erzincan Gençlik Spor il Müdürlüğümüze Maddi manevi destekleriyle başarılarımızda büyük etken olan Erzincan İl Özel İdaresi Spor Kulübü ve Erzincan Türk Telekom Spor Kulüplerine çok teşekkür ederiz’ diye konuştular.

  Erzincan Haber