Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan’da Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Çalışanlarına ”Bebek Çocuk Ergen İzlem Eğitimi” ve ”Ulusal Görme Tarama Programı Eğitimi’’ verildi.
Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çocuk Ergen Dairesi Başkanlığı’ nın yürütmekte olduğu ‘’Bebek, Çocuk Ergen İzlemleri Protokolleri’’ ile ‘’Ulusal Görme Tarama Programı’’ kapsamında Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Çalışanlarına hizmet içi eğitim verildi.
Toplum Sağlığı Merkezi Eğitim Salonunda verilen eğitimde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Öğr. Üyesi Bahtinur Yeter ve Göz Hastalıkları Uzm. Dr. Nurcan Gürsoy tarafından bilgilendirme yapıldı.
Eğitimin amacı; Biyolojik, psikososyal ve gelişimselproblemlerin tanı, tedavi ve rehabilitasyonuna yönelik önemli hizmetler sunan,okul öncesinde her çocuğu izleyen tek sistem, sağlık sistemidir. Birinci basamak çocuk sağlığı ve hastalıkları hizmetlerinin temelini oluşturmaktadır. Koruyucu hekimlik uygulamalarının sunulduğu bir sağlık hizmeti olup hekimler; çocuk sağlığı hizmetlerinin köşe taşını oluşturan ön bilgilendirme ve koruyucu hekimlik uygulama olanağını, en çok rutin sağlam çocuk kontrolleri sırasında bulurlar. Amaç sağlığın geliştirilmesi ve desteklenmesini sağlamaktır.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler