Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Sağlık Çalışanları Bilgilendirildi

  Erzincan’da  Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Çalışanlarına  ”Bebek Çocuk Ergen İzlem Eğitimi” ve ”Ulusal Görme Tarama Programı Eğitimi’’ verildi.

  Erzincan’da  Aile Hekimleri ve

  Erzincan’da  Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Çalışanlarına  ”Bebek Çocuk Ergen İzlem Eğitimi” ve ”Ulusal Görme Tarama Programı Eğitimi’’ verildi.

  Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Çocuk Ergen Dairesi Başkanlığı’ nın yürütmekte olduğu ‘’Bebek, Çocuk Ergen İzlemleri Protokolleri’’  ile ‘’Ulusal Görme Tarama Programı’’ kapsamında  Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Çalışanlarına hizmet içi eğitim verildi.

  Toplum Sağlığı Merkezi Eğitim Salonunda verilen eğitimde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Öğr. Üyesi Bahtinur Yeter ve Göz Hastalıkları Uzm. Dr. Nurcan Gürsoy tarafından bilgilendirme yapıldı.

  Eğitimin amacı; Biyolojik, psikososyal ve gelişimselproblemlerin tanı, tedavi ve rehabilitasyonuna yönelik önemli hizmetler sunan,okul öncesinde her çocuğu izleyen tek sistem, sağlık sistemidir. Birinci basamak çocuk sağlığı ve hastalıkları hizmetlerinin temelini oluşturmaktadır. Koruyucu hekimlik uygulamalarının sunulduğu bir sağlık hizmeti olup hekimler; çocuk sağlığı hizmetlerinin köşe taşını oluşturan ön bilgilendirme ve koruyucu hekimlik uygulama olanağını, en çok rutin sağlam çocuk kontrolleri sırasında bulurlar. Amaç sağlığın geliştirilmesi ve desteklenmesini sağlamaktır.

  Erzincan Haber