Erzincan Medya
11° Erzincan

Erzincan

11°

Erzincan

Perşembe

23°/ 13°

Cuma

23°/ 14°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

20°/ 12°

Pazartesi

21°/ 12°

Salı

24°/ 14°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Refahiye’de Cemevi Açılışı Yapıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
Refahiye’de Cemevi Açılışı Yapıldı

Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım’da katılımı ile Refahiye’de hayırsever bir iş insanı tarafından yaptırılan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Refahiye Şubesi ve Cemevi’nin açılışı yapıldı.

Erzincan Refahiye ilçesinde yapımı tamamlanan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Refahiye Şubesi ve Cemevi’nin açılış programına Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Erzincan Valisi Mehmet Makas, Ak Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, CHP İl Başkanı Ayhan Doğan, 26. dönem Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Alevi Dedeleri ve vatandaşlar katıldı..

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından semah gösterisi yapıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım; “Erzincan’da ve Refahiye’de birbirimizin arasında ayrımız gayrımız yoktur. Alevisiyle sunnisiyle biz etle kemik gibiyiz. Acılarımızı paylaşarak azaltacağız, sevinçlerimizi paylaşarak arttıracağız. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim etsin.” İfadelerine yer verdi.

Protokol konuşmaları ve Alevi dedesinin dua vermesi sonrası açılış kurdelesi kesilerek yeni yapılan Refahiye Cemevi ziyareti yapıldı. Düzenlenen program yemek ikramı ile sona erdi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler