Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Salı

21°/ 10°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

22°/ 13°

Cuma

24°/ 14°

Cumartesi

23°/ 14°

Pazar

21°/ 13°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

PTT üzerinden alınıyordu! Başvurusu onaylanan kişi bu ödemeden muaf tutulacak

Yayınlanma:
ABONE OL
PTT üzerinden alınıyordu! Başvurusu onaylanan kişi bu ödemeden muaf tutulacak

Türkiye’de ihtiyaç sahipleri için yapılan destek ödemeleri vatandaşların yakın takibinde yer alıyor. İhtiyaç sahipleri için yapılan destek ödemeleri devam ederken ödemelere ilişkin detaylar da merak ediliyor. Son olarak vatandaşa PTT üzerinden bir destek verileceği ifade edilirken detaylar da belli oldu.

Elektrik faturalarının giderek arttığı dönemde vatandaşa bir destek verileceği duyurulurken ‘Elektrik Tüketim Desteği’nde yeni detaylar da belli oldu. Elektrik faturası desteği alan vatandaşların abonelik sürecinde güvence bedeli alınmayacağı ifade edilirken düzenleme ile hak sahiplerin cebinde bin 634 liraya kadar güvence bedeli kalacağı açıklandı. Beraberinde ise elektrik desteğinin nasıl alındığı merak konusu oldu.

EPDK’DAN ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ ALANLARA YENİ DESTEK

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından elektrik faturası desteği alan 3 milyon 721 bin hak sahibi için önemli açıklamalarda bulundu. Elektrik faturası desteği alanların taşınmaları halinde elektrik aboneliği sürecinde güvence bedeli ödemeyecekleri belirtildi.

Güvence bedelinin hane elektrik tüketimine göre 681 TL ile bin 634 TL arasında değiştiğini ifade eden EPDK, düzenleme ile söz konusu yardımın ihtiyaç sahiplerine daha etkin bir şekilde ulaştırılmasının hedeflendiğini belirtti.

Bunun yanı sıra hane üyesi olmayan ya da farklı isim üzerine kayıtlı elektrik aboneliğinin ve usulsüz kullanımın önüne geçilmesi hedeflenirken yapılan açıklama kapsamında da yalnızca Elektrik Tüketim Desteği alan kişilerin güvence bedeli ödemekten muaf tutulacağı bildirildi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler