Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Salı

21°/ 10°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

22°/ 13°

Cuma

24°/ 14°

Cumartesi

23°/ 14°

Pazar

21°/ 13°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Bu ayrıntıyı öğrenenler ZİL TAKIP OYNAYACAK! Çifte promosyon müjdesi geldi

Yayınlanma:
ABONE OL
Bu ayrıntıyı öğrenenler ZİL TAKIP OYNAYACAK! Çifte promosyon müjdesi geldi

Türkiye’de emeklilere yapılan promosyon  zammının ardından kamu bankaları 12 bin TL,  özel bankalar da 17 500 TL’ye yükselttikleri promosyonlar için başvuru almaya başladı. Emekliler için yapılan promosyon ödemelerine dair Ziraat Bankası, Halkbank ve VakıfBank’ın emekli promosyonlarını 8 – 12 bin liraya kadar yükseltmesinin ardından özel bankalarda da promosyon ücretlerinde güncellemeye gidildi. Özel bankalarda 17 bin 500 TL’ye varan promosyon fırsatı sunulurken çift promosyon fırsatı duyuruldu.

Maaş yatırma ve çekme konusunda herhangi bir kısıtlama söz konusu değilse emekliler maaşlarını istedikleri bankalardan alabilme imkanına sahipken maaşlarını taşımak isteyenlerin de bankaya bildirim yapması zorunluluğu bulunuyor. Bildirim banka şubelerinden veya e-Devlet üzerinden yapılabilirken çift promosyon fırsatı da son dakika olarak duyuruldu.

ÇİFT MAAŞ ALANLARA ÇİFTE PROMOSYON ÖDENECEK

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan açıklamada özel bankaların da sürece dahil olduğu bildirildi. SGK tarafından yapılan “Emeklilerimize aylık ödemeleri Bankalar aracılığıyla yapılmaktadır.

Emekli aylığı alan vatandaşlarımıza yönelik promosyon ödemeleri yaklaşık 2 katına çıkarılarak 8 bin ila 12 bin lira arasında belirlenmiştir. Bu kapsamda ölüm aylığı alan hak sahiplerine de 5 bin lira promosyon ödemesi yapılacaktır.” denilmişti. Birden fazla emekli maaşı alanlar  için de ayrı bir açıklamaya yer verildi.

Çift maaş alanların ayrı ayrı başvuru yaparak promosyon ödemesinden yararlanabileceği ifade edilirken protokol imzalanan banka listeleri de şöyle açıklandı;

  • Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.,
  • Odea Bank A.Ş.,
  • QNB Finansbank A.Ş.,
  • Şekerbank T.A.Ş.
  • Akbank T.A.Ş.,
  • Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.,
  • Denizbank A.Ş., Fibabanka A.Ş.,
  • ING Bank A.Ş.,

Bankaların son açıkladığı emekli maaşı promosyonları da belli olmaya devam ediyor.

Çift maaş alanlar çifte promosyon ödemesi almaya hak kazanırken maaşla beraber düşünüldüğünde bu ay 50 bin liraya kadar eline para geçeceği tahmin edilen emekliler 2 – 5 Nisan tarihleri arasında da 3 bin TL promosyon ödemesi alacak.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler