Erzincan Medya
15° Erzincan

Erzincan

15°

Erzincan

Pazar

21°/ 12°

Pazartesi

21°/ 12°

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

25°/ 14°

Perşembe

28°/ 17°

Cuma

24°/ 18°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Plaka Tanıma Sistemi Nedir?

Yayınlanma:
ABONE OL
Plaka Tanıma Sistemi Nedir?

Plaka tanıma sistemi nedir? Plaka tanıma sistemi, görüntü işleme teknolojisi kullanarak bir aracın veya herhangi bir taşıtın plakasındaki karakterleri tespit ederek, tanımlayan bir sistemdir. Bu sistemler, genellikle trafik sıkışıklığı olan yerlerde trafik akışını yönetmek için kullanılır.

Plaka Tanıma Sistemi Nedir?

Plaka tanıma sistemleri, öncelikle bir kamera tarafından yakalanan görüntülerdeki araç plakalarını algılar ve bu plakalardaki karakterleri belirler. Ardından, karakterlerin sayısal verileri, plakayı okuyan yazılım tarafından işlenir ve araçların geçişleri hakkında veri tabanları oluşturulur. Günümüzde çok sayıda kuruluş bu sistemleri aktif olarak kullanmaktadır.

Plaka Tanıma Sistemi Satış Firması

Çözüm arge, plaka tanıma sistemi satış firması olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Firma aracılığıyla ürünleri temin edebilirsiniz. Plaka tanıma sistemleri, güvenlik, trafik yönetimi, park yönetimi gibi birçok alanda kullanılır. Örneğin, güvenlik kameraları tarafından kullanılan bir plaka tanıma sistemi, bir aracın plakası kaydedildiğinde bu aracın daha sonra izlenmesini sağlar.

İLGİLİ HABER Güncel PDF İndir

Trafik yönetimi amacıyla kullanılan plaka tanıma sistemleri ise trafik akışını analiz ederek, trafik yoğunluğu olan bölgelerde trafik sıkışıklığını azaltmak için trafik akışını yönlendirir.

https://www.cozumarge.com.tr/plaka-tanima-sistemi/

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com