Erzincan Medya
Erzincan

Erzincan

Erzincan

Pazar

/

Pazartesi

/

Salı

11°/

Çarşamba

/

Perşembe

/

Cuma

/

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

PCM Eğitimleri Devam Ediyor

Yayınlanma:
ABONE OL
PCM Eğitimleri Devam Ediyor

Erzincan’da  proje kültürünü yaygınlaştırmak, tüm hibe kaynaklarından faydalanmak ve Erzincan’da  Sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyini artırmak adına PCM Eğitimleri kurumlarının  talebi doğrultusunda devam ediyor. 

Bu kapsamda, Erzincan Aile Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Personeline yönelik olarak katılımcılara; Uygulamalı PCM (Proje Yönetimi Döngüsü) Eğitimi, Proje Yazma Eğitimi, bir projenin nasıl planlanacağı, yönetileceği, kontrol edileceği, projenin nasıl sonlandırılacağı anlatılarak, proje sürecinde yönetilmesi gereken tüm aşamalar proje yazılımı uygulamalı olarak verildi. Uygulamalı Proje Yönetimi Eğitiminde yer alan uygulama örnekleri ile katılımcıların farklı uygulama problemleri ile karşılaşmaları durumunda, ne tür yöntemler kullanarak nasıl başarılı olacakları (maliyet süre ve kalite hedeflerine nasıl ulaşacakları) anlatıldı. 
Eğitimlerle; Katılımcılara proje hazırlık aşamaları ve proje hazırlama teknikleri anlatılarak farklı fon kuruluşlarının projelerine başvuru yapma imkânı sağlayacak temel bilgiler sağlanarak, Ulusal(Kalkınma Ajansları Hibe Kaynakları, DAP Hibe Kaynakları, Bakanlıklar Tarafından Sağlanan Hibe Kaynakları, Vakıflar Tarafından Sağlanan Hibe Kaynakları, vb) ve Uluslar Arası ve AB Hibe Kaynakları Hakkında Bilgilendirme faaliyetleri gerçekleştirildi. 
Erzincan Valiliği Avrupa Birliği Ve Dış İlişkiler Bürosu tarafından düzenlenen üç günlük eğitim sonrasında katılımcılara sertifikaları verildi. Katılımcılara kurumlarının kapasitelerini artırma, Erzincan  ekonomisine ve sosyal sorunlarına çözüm üretme konularında hazırlayacakları projelerde başarılar dilendi.

İlgili Haberler