Erzincan Medya
11° Erzincan

Erzincan

11°

Erzincan

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

24°/ 13°

Cuma

24°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Okul Servis Şoförleri ve Rehber Personeline Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
Okul Servis Şoförleri ve Rehber Personeline Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Taşımalı Eğitimde kullanılan araçlar dahil tüm okul servis araçları şoförleri ve rehber personeline yönelik trafik güvenliği farkındalığının arttırılması amacıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda, İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün’ün başkanlığında Şube Müdürü Mecit Sarı, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğümüz kadrosunda görevli Polis Memuru Mehmet Öztürker, Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Trafik Kısım Amiri Veysel Sarı, servis araç şoförleri ve rehber personelin katılımı ile yapıldı.

Taşımalı Eğitimde kullanılan araçlar dahil tüm okul servis araçları şoförleri ve rehber personeline yönelik trafik güvenliği farkındalığının arttırılması amacıyla yapılan trafik eğitimi programında konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, güvenli bir taşımalı eğitim kapsamında öğrencilerin sabah 07.00’den önce okullara getirilmemesini, okulların çalışma saatlerine dikkat edilerek öğrencilerin okulun açılış saatine yakın bir saatte okula bırakılmalarına hassasiyet göstermelerini, aksi durumların takipçisi olacaklarını hatırlattı.

Şube Müdürü Mecit Sarı, Okul Servis Araçları Yönetmeliği ve Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği kapsamında servis şoförlerini ve rehber personeli yasal sorumlulukları hakkında bilgilendirdi. Yasal uyarılara ve ikazlara uymayan kişilere kanunun öngördüğü ceza nispetinde uygulama yapılmaya devam edileceği hatırlatıldı.

İl Emniyet Müdürlüğünü temsilen toplantıya katılım gösteren Polis Memuru Mehmet Öztürker; araçta bulunması gereken malzemeler, yönetmelik ve şartnamede belirtilen hususlar, dur lambaları, okul taşıt yazıları, yönetmelik kapsamında belirtilen hususlar, araçların temizlik hususları ve öğrencilerin araçlara inme ve binmesinde dikkat edilecek hususlar ile ilgili bilgilendirmede bulundu.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler