Erzincan Medya
10° Erzincan

Erzincan

10°

Erzincan

Pazar

13°/

Pazartesi

18°/

Salı

21°/ 11°

Çarşamba

23°/ 13°

Perşembe

24°/ 13°

Cuma

24°/ 15°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Gün, Okul Ziyaretlerini Sürdürüyor

Yayınlanma:
ABONE OL
Gün, Okul Ziyaretlerini Sürdürüyor

Okul ziyaretlerini sürdüren İl Millî Eğitim Müdürü Aziz Gün, Mustafa Doğan Anadolu Lisesi ve Şehit Astsubay Tamer Meriç Ortaokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün Okul ziyaretlerindeki konusu geçen hafta Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından tanıtımı yapılan eğitimde büyük bir Paradigma değişikliğine vesile olacak Öğrenci-Öğretmen Destek Sistemi (ÖDS) oldu.

Yeni hayata geçen uygulama ders kitapları, konu anlatımları, ders anlatım videoları ve soru çözüm videoları ile destekleniyor. Öğrencilere çeşitli yardımcı kaynaklara erişim olanağı sağlayan sistem sayesinde veliler de önemli ölçüde bir ekonomik yükten kurtarılmış oluyor. Sistemde, ortaokul ve lise düzeyinde 62 derse ait 62 konu anlatımlı ders kitabı, yaklaşık 60 bin çoktan seçmeli soru, 2 bin 550 ders anlatım videosu ve 12 bin soru çözüm videosu bulunuyor. Sistemdeki içerikler ise sürekli artırılarak gerekli güncellemeler yapılıyor. Öğrenciler, çözdükleri her test için bireysel test sonuç raporu alabiliyor.

Öğrencilerin istediği ders, ünite ve konudan istediği zorluk düzeyinde, istediği soru sayısı kadar testler oluşturabileceği şekilde kurgulanan sistem, öğrenciye hazır testler de sunuyor. Bu sistem üzerinden öğrenciler, öğretmenlerinin gönderdiği ödevleri yapabilirken test çözüp bunları kaydedebiliyor. Ayrıca çözdükleri her test için bireysel test sonuç raporları alabilen öğrenciler böylece derslerindeki ilerleme durumlarını kendileri de değerlendirebiliyor. 

SİSTEME NASIL GİRİŞ YAPILIR

Okul Dersleri Modülü, Destekleme ve Yetiştirme Kursları Modülü, LGS/YKS Hazırlık Modülleri olmak üzere 3 modül bulunan ÖDS ‘ye https://ods.eba.gov.tr/giris adresinden, öğretmenler MEBBİS şifreleri ile öğrenciler ise EBA şifreleri ile giriş yapabiliyor.

İl Millî Eğitim Müdürü Gün, yeni uygulamaya geçen Öğrenci-Öğretmen Destek Sistemi (ÖDS) sisteminin ülkemizin ulaşmış olduğu eğitim altyapısının gücünü bir kez daha gösterdiğini yapay zekadan, bilişim teknolojilerinden istifade edilerek geliştirilen yeni uygulamanın öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olması temennisinde bulundu

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler