Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan Tarım İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi tarafından öğrencilere, “Gıda Güvenilirliği, Gıda Kayıpları ve İsrafı” konularında eğitim verildi.
Tarım ve Orman Bakanlığının “Okullarda gıda güvenilirliğine yönelik uygulamaları geliştirme” vizyonu çerçevesinde Erzincan Tarım İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi tarafından; İMKB Müşir Zeki Paşa Ortaokulu öğrencilerine, “Gıda Güvenilirliği, Gıda Kayıpları ve İsrafı” konularında eğitim verildi.
İl Müdürü Murat Şahin, Gıda ve Yem Şube Müdürü Eyyup Aytaç ve teknik personellerin katıldığı eğitimde ; “Gıda Güvenilirliği, Gıda Kayıpları ve İsrafı” konularında, sunumlar yapılarak öğrencilere evde ve okulda düzenli öğünlerle beslenme alışkanlığı kazandırılması ve besin çeşitliliğine önem verilmesi gerektiği anlatıldı.
Alo Gıda 174 Hattı hakkında bilgiler verilerek, gıdaya yönelik her türlü şikâyette bulunabilecekleri ifade edildi.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler