Erzincan Medya
16° Erzincan

Erzincan

16°

Erzincan

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

28°/ 15°

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

26°/ 13°

Pazartesi

28°/ 14°

Salı

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

O illerde yaşayan anneler dikkat! SGK aylık tam 11 bin TL destek ödemesi yapacak

Yayınlanma:
ABONE OL
O illerde yaşayan anneler dikkat! SGK aylık tam 11 bin TL destek ödemesi yapacak

“Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi”nin ikinci fazı hayata geçirildi. Proje kapsamında açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ise yaptığı açıklamalarda çalışan anne ve bakıcılar için destek ödemelerinin yapılacağını duyurdu.

Ödemelere ilişkin aktarılan bilgilerde ise belirlenen pilot illerde bulunan çalışan anne ve bakıcılara eğitimli ve sigortalı çocuk bakıcılığının teşvikinin de hedeflendiği ifade edildi.

7 BİN ANNE VE BAKICI İÇİN DESTEK ÖDEMELERİ BAŞLIYOR!

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hayata geçirilen bu projeye ilişkin yapılan açıklamalara göre 0-36 ay arasında çocuğu olan ve çocuk bakım sorumlulukları nedeniyle istihdamdan uzaklaşma riski bulunan annelerin destekleneceği, 12 ay boyunca da ödemelerin yapılacağı belirlendi.

Yapılacak olan ödeme tutarları hakkında bilgilendirmelerde bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Vedat Işıkhan, 325 euro tutarında her ay ödemelerin hesaplara aktarılacağından bahsetti. Destek ödemelerinden ilk etapta faydalanabilmesi için seçilen pilot iller ise Ankara, İstanbul ve İzmir oldu. Bu kapsamda eğitimli ve sigortalı çocuk bakıcılığının teşvikinin de hedeflendiği projeden, 3 bin 500’ü anne ve 3 bin 500’ü bakıcı olmak üzere toplam 7 bin kadın için bu ödemelerin yapılacağı bilgisine ulaşıldı.

12 AY BOYUNCA 325 EURO HESAPLARA YATIRILACAK!

Bakan Işıkhan, resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımda anne ve bakıcılar için verilecek olan teşvik ödemelerine ilişkin şu ifadelere yer verdi; “SGK’nin uygulayıcısı olduğu, Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi de bunlardan birisi.

Toplam bütçesi 15,3 milyon avro olan projeyle üç büyük ilimizde, 12 ay boyunca çalışan annelere 325 avro destek sağlanacak. Proje sayesinde hem anneler aldıkları maddi destekle istihdamdan kopmamış olacak hem de eğitimli ve sertifikalı çocuk bakıcılarımızın istihdamı teşvik edilecek. Bu projemizle anneleri de çocukları da bakıcıları da desteklemiş olacağız.” Ödemelere ilişkin yaşanacak olan gelişmeler ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından vatandaşlara duyurulacak.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com