Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları ve Gençlik Kolları koordinesinde, Erzincan İl Müftülüğü  Konferans Salonunda üstad Necip Fazıl Kısakürek’i anma programı düzenlendi.

Tercan İlçe Devlet Hastanesinde Sağlıklı Yaş Alma Merkezi birimi kuruldu Tercan İlçe Devlet Hastanesinde Sağlıklı Yaş Alma Merkezi birimi kuruldu

Pir-i Sami Kur’an Kursu hafız öğrencilerinden Ahmet Yasin Kocatürk’ün Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Kolları ve Gençlik Kolları’nın hazırladığı sinevizyon gösterimiyle devam etti. TDV Gençlik Kolları Koordinatörü Özge Bezci’nin konuşmasının ardından Açış ve hoş geldiniz hitabında bulunan Erzincan İl Müftüsü  Muharrem Gül; “Bu gün burada Üstâd Necip Fazıl’ı anma ve anlama adına tertip edilen bir program doğrultusunda toplanmış bulunuyoruz. Programa hoş geldiniz diyor, emeği geçen, katkı sunan herkesi tebrik ediyor ve sözü ustasına, Prof. Dr. Faruk Gürbüz hocamıza bırakarak sizleri saygı ve muhabbetle selamlıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
Program sunucusu Abdulbaki Asal’ın Üstad Necip Fazıl Kısakürek’e ait olan “Aynalar” adlı şiirini seslendirmesinin ardından kürsüyü teşrif eden Prof. Dr. Faruk Gürbüz, özellikle öğrencilere ve katılımcı diğer misafirlere hitaben kısa anekdotlarla birlikte şiir ustası, şairlerin üstadı Necip Fazıl Kısakürek’e ait değerlendirmelerde bulundu. Bazı şiirlerine temas ederek, onun şiirlerindeki asıl hitap ettiği kişilerin, kitlelerin ve nesnelerin kimler olduğuna dikkat çekti. Dikkatle dinlenen ve beğeniyle takdir toplayan konferans hediye takdimi ve toplu hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.
 
Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Gürbüz konuşmacı olarak katıldığı programa ilçe müftüleri, bazı daire amirleri, müftülük personeli, Kur’an kursları öğreticileri ve aileleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.