Erzincan Medya
22° Erzincan

Erzincan

22°

Erzincan

Pazar

29°/ 16°

Pazartesi

31°/ 18°

Salı

30°/ 17°

Çarşamba

31°/ 18°

Perşembe

33°/ 21°

Cuma

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Necip Fazıl Kısakürek Vefatının 40’ıncı yılında anıldı

Yayınlanma:
ABONE OL
Necip Fazıl Kısakürek Vefatının 40’ıncı yılında anıldı

Üstad Necip Fazıl Kısakürek Vefatının 40’ıncı yılında düzenlenen programla anıldı.

Türk edebiyatının önemli isimlerinden şair, yazar ve düşünür Necip Fazıl Kısakürek, vefatının 40’ıncı yılında Erzurum’da düzenlenen programla anıldı.

Çile”, “Ben ve Ötesi”, “Kaldırımlar”, “Örümcek Ağı” ve “Reis Bey” gibi kaleme aldığı birçok şiir, tiyatro oyunu, roman ile Türk edebiyatına damgasını vuran yazar, şair ve düşünür Necip Fazıl Kısakürek, vefatının 40’ıncı yılında anıldı. Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Programı çerçevesinde de yer alan Necip Fazıl Kısakürek’in anıldığı programa Erzincan Anadolu Mektebi öğrencileri de katıldı.

 Program kapsamında açılış töreninin ardından panel konuşmaları yapıldı. Programda Erzincan Anadolu Mektebi öğrencileriyle de bir araya gelen Anadolu Mektebi yürütme kurulu başkanı Prof. Dr. Sami Güçlü, Erzincan Anadolu Mektebi faaliyetleri ve Erzincan’da 2023 yılında yapılan Anadolu Mektebi panelleri hakkında bilgi edinerek faaliyetlere katılan öğrencilerin görüşlerini aldı. Tarihi şehir gezisine katılan Anadolu Mektebi öğrencileri, halen devam etmekte olan programdaki etkinliklerde bir araya gelerek iller arası yürütülen sosyal paylaşım ortamına katıldılar.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com