Erzincan
18°
Erzincan
Cumartesi
28°/ 18°
Pazar
26°/ 15°
Pazartesi
29°/ 14°
Salı
30°/ 17°
Çarşamba
29°/ 16°
Perşembe
27°/ 16°
Erzincan İl Müftüsü Muharrem Gül, Tercan ve Çayırlı İlçelerinde konferanslar verdi.
Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din görevlileri Haftası münasebetiyle Tercan Müftülüğü tarafından tarihi Mamahatun Külliyesi Salonunda program düzenledi. İl Müftüsü Muharrem Gül tarafından “Peygamberimiz, İman ve İstikamet” konulu konferans verildi. Programa İlçe Kaymakamı Cafer Kaymakçı, Belediye Başkanı Lokman Gültekin, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaşımız katıldı. Konu temalı kitap, gül ve çeşitli hediyelerin ikram edildiği program İl Müftüsünün sunumu ve ilahilerle büyük bir manevi coşkuyla idrak edildi.
Tercan programının ardından Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle, Çayırlı Meslek Yüksek Okulu konferans salonunda da 2023 teması olan “Hz Peygamber, İman ve İstikamet” konulu konferans düzenlendi. İl müftüsü Muharrem Gül’ün sunumuyla gerçekleşen konferansa İlçe Kaymakamı Ömer Faruk Gökçe, Belediye Başkanı Atınç Bahadır, İlçe Protokolü, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, Kur’an kursu hocaları, din gönüllüsü görevliler ve öğrenciler katıldı. İlçe Müftüsü Hüseyin Demirci, İl Müftüsü Gül’e sunumundan dolayı teşekkürlerini ifade ettiler.
Haftanın anısına Çayırlı Belediye Başkanı Atınç Bahadır, misafirlere ve müftülük personeline yemek ikramında bulundu.
Haber bültenimize kayıt olun
Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!
Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı
okuyun.
İlgili Haberler