Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Müftü Gül, eğitime önem veriyoruz

  Erzincan İl Müftüsü Muharrem Gül, basın mensuplarıyla bir araya gelerek yapılan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi.

  Erzincan İl Müftüsü Muharrem

  Erzincan İl Müftüsü Muharrem Gül, basın mensuplarıyla bir araya gelerek yapılan ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi.

  Erzincan İl Müftülüğü tarafından gerçekleştirilen programda İl Müftüsü Muharrem Gül, eğitime önem verdiklerini ve yapılan projelerinde bu yönde olduğunu dile getirdi.
  Müftülük il binasında gerçekleştirilen programa İl Müftüsü Muharrem Gül’ün yanı sıra, Müftü yardımcıları Gülay Demirci, Gökhan Badem, Kazım Ural da katıldı.
  Gül burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları kaydetti: ‘ bütün vatandaşlarımıza mezhebine, meşrebine bakmaksızın anayasal bir kurum olan Diyanet ve Müftülük toplumun her kesimine din hizmetlerini ulaştırmakla sorumlu bir kurumdur. Erzincan’da merkezde 192 cami var. İlçelerle birlikte 586 camimiz var. Erzincan’da yine birinci önceliğimiz eğitim hizmetlerimiz. Dolayısıyla burada 100 tane Kur’an kursumuz var. Bunlardan 70 sınıfta bin 137 okul öncesi çocuğumuz 4-6 yaş kurslarına devam ediyor. Bunlar hem anaokulu eğitimi hem de ekstra olarak da din eğitimi alıyorlar. Bu din eğitimini alırken sevgiye dayalı, sevgi ile oyun oynayarak eğitimlerini alıyorlar. Dolaysıyla biz gençliğin alt yapısı olarak bir okul öncesi 4-6 yaşı görüyoruz. Bu çocuklarımızın vatan, millet sevgisini dini sevgisini iyi kodlayabilirsek gençliğimizden ümitli olacağız. Gençliğimiz bizim geleceğimiz ve istikbalimizdir. Erzincan’da yatılı Kur’an kursu öğrenci sayısı Türkiye geneline baktığımızda çıtanın biraz üzerinde’ diye konuştu.

  Erzincan Haber