Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Mîrâc Gecesi, Tüm Câmilerde Duâ ve Yakarışlarla İdrâk Edildi

  Erzincan’da Recep ayının 27. gecesi olarak bilinen Miraç Kandili dolayısıyla tüm camilerde kandil programları düzenlendi.

  Erzincan’da Recep ayının 27.

  Erzincan’da Recep ayının 27. gecesi olarak bilinen Miraç Kandili dolayısıyla tüm camilerde kandil programları düzenlendi.

  Recep ayının 27. gecesi olarak bilinen Miraç Kandili dolayısıyla yurdun tüm camilerinde kandil programları düzenlendi. Erzincan’da Terzibaba ve diğer bütün camilerde de vatandaşlar, gecenin feyz ve bereketinden istifade ile, ibadet ve dualarla geceyi ihya etmeye yöneldi.
  Erzincan İl Müftüsü Muharrem Gül, “Mescid-i Aksa özgür değilse Müslümanların ruh ve gönül özgürlüğü de yok demektir. Bu gece, bu hakikati yeniden tefekkür etmeli, İslam alemi olarak bu gerçeğin farkına varmalıyız” diyerek Filistin’de, Gazze’de, Mescid-i Aksâ’da yapılan zulme ve soykırıma dikkatleri çekti. Kahramanmaraş merkezli, asrın felaketi mesabesinde olan 6 şubat depreminin sene-i devriyesinde ölenler için, şehitlerimiz için, tüm mağdur aileler için, yaralı ve hastalar için şifa, rahmet ve kolaylıklar temennisinde bulundu.

  Erzincan Haber