Erzincan Medya
24° Erzincan

Erzincan

24°

Erzincan

Cumartesi

22°/ 13°

Pazar

21°/ 13°

Pazartesi

22°/ 12°

Salı

23°/ 12°

Çarşamba

27°/ 15°

Perşembe

29°/ 17°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Minikler İlk Kez Kur’an’ı Kerim Öğrenme Sevinci Yaşıyorlar

Yayınlanma:
ABONE OL
Minikler İlk Kez Kur’an’ı Kerim Öğrenme Sevinci Yaşıyorlar

Kur’an-ı Kerim ile İslam inanç esasları, ibadet, ahlak ve Hz. Muhammed’in (S.A.S.) hayatı (siyer) gibi derslerin işlendiği Yaz Kur’an Kursları, Diyanet İşleri Başkanlığının yaygın din eğitimi programları ekseninde minikler ilk kez Kur’an’ı Kerim Öğrenme sevinci yaşıyorlar.

Erzincan İl Müftülüğü Fatih Sultan Mehmet Han Camisinde 27 Temmuz itibariyle Camide Kur’an-ı Kerim ile İslam inanç esasları, ibadet, ahlak ve Hz. Muhammed’in (S.A.S.) hayatı (siyer) gibi derslerin işlendiği kurslar devam ediyor. Kur’an’ı Kerim okuyanlar ve İlk kez Kur’an’a başlayanlar İmam Hatipler Muhammed Maşuk Nayır ve Nurettin Yurttaş hocanın eşliğinde 6 ile 16 yaş arası öğrenciler Kur’an ve Din dersi Eğitimi alıyorlar.

Yaz Kur’an Kursları vesilesiyle Erzincan’da camiler çocuk sesleriyle yankılandı. Ellerine Kur’an-ı Kerimleri Elif Ba’ları alıp camilerin yolunu tutan 6 ile 16 yaş arası öğrencilerin oldukça heyecanlı ve bir o kadar istekli olduklarını belirten Erzincan Fatih Sultan Mehmet Han Camisi İmam Hatibi Muhammed Maşuk Nayır yaptığı açıklamasında; bu yıl ilk kez gelen öğrenciler oldukça heyecanlılar” dedi.

Bildiğiniz gibi Diyanet İşleri Başkanlığımız bu yıl ” Kur’an-ı Kerim ile İslam inanç esasları, ibadet, ahlak ve Hz. Muhammed’in (S.A.S.) hayatı (siyer) gibi derslerin işlendiği Yaz Kur’an kurslarımıza ilgi çok fazla şuan Elif Ba’dan başlayan yaklaşık 60 öğrencimiz mevcut. Daha önceki yıllardan gelen öğrencilerimiz bir yıl aradan sonra Kur’an Kurslarına devam ediyorlar. Kur’an’ı yüzüne okuyan öğrencilerimize Peygamberimizin Hayatı ve dini bilgiler yanı sıra Tecvit te öğretiyoruz. Kurslarımız hafta içi sabah 09.00 ile 12.00 arası devam ediyor” dedi.

Kur’an’ı Kerimi yüzüne okumayı geliştirdiklerini belirten Kursiyerler, hocalarımız bizlere tecvit ile okumayı da öğretiyor. Belli saatlerde özellikle Peygamberimizin Hayatı ve dini bilgiler eğitimlerini de veriyorlar. Yaz tatilimiz de bizlere ders veren hocalarımıza teşekkür ederiz dediler.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com