Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  ‘Maziden Atiye Ahlat’ öğrenci programı başladı

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ‘Maziden Atiye Ahlat’ öğrenci programının, Bitlis’in Ahlat ilçesindeki Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde başladığını bildirdi. Programda Erzincan’da yer alıyor.

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB),

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ‘Maziden Atiye Ahlat’ öğrenci programının, Bitlis’in Ahlat ilçesindeki Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde başladığını bildirdi. Programda Erzincan’da yer alıyor.

  Millî Eğitim Bakanlığınca tarihî ve kültürel geziler, kültür sanat etkinlikleri, kitap ve sinema tahlili, söyleşi, yarışma gibi çeşitli etkinliklerle öğrencilerin çok yönlü gelişiminin desteklenmesi amacıyla “Maziden Atiye Ahlat” öğrenci programı, Bitlis’in Ahlat ilçesinde yer alan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde başladı. 

  21 Ocak’ta başlayan ve 2 Şubat tarihine kadar sürecek programa Bitlis, Siirt, Van, Hakkâri, Ağrı, Iğdır, Erzurum, Muş, Bingöl, Batman, Şırnak, Mardin, Diyarbakır, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Kars ve Ardahan illerinden öğrenci ve koordinatör öğretmenler katılıyor.Proje; Anadolu liseleri, fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, Anadolu imam hatip liseleri, güzel sanatlar liseleri, spor liseleri, mesleki ve teknik Anadolu liselerinin 10 ve 11.  sınıf öğrencilerine yönelik uygulanıyor.
   Projeyle ortaöğretim kademesinde eğitim gören ve alanında akademik başarısı, sosyal ve kültürel yetenekleri ile öne çıkmış gençlerin başarılarının takdir edilerek desteklenmeleri amaçlanıyor. 
   
  Ayrıca gençlere millî tarih şuuru kazandırılması, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının gelişmesinin sağlanması, maziden gelen tarih ve medeniyet mirasımıza sahip çıkarak geleceğe ait ufuklarını ve görüş açılarını genişletecekleri, karşılaştıkları olaylara ilişkin sorgulama yeteneklerini geliştirecekleri yeni “Türkiye Yüzyılı”nın birer ferdi olarak yetişmeleri hedefleniyor.

  Erzincan Haber