Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Maden İşletmesinin Faaliyetleri Aynı Gün Durduruldu

  Büyük Çakırman Mahallesi ve Akyazı Mahallesinde içme suyundan dolayı artan ishal ve kusma şikayetleri sonrası bölgede faaliyet gösteren maden işletmesinin faaliyetleri durduruldu.

  Büyük Çakırman Mahallesi ve

  Büyük Çakırman Mahallesi ve Akyazı Mahallesinde içme suyundan dolayı artan ishal ve kusma şikayetleri sonrası bölgede faaliyet gösteren maden işletmesinin faaliyetleri durduruldu.

  Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu başkanlığında gerçekleştirilen muhtarlar toplantısında Büyük Çakırman Mahallesi Muhtarı Mustafa Yıldırım’ın konuyu Vali Aydoğdu’ya, iletmesi üzerine aynı gün Vali Aydoğdu’nun talimatları üzerine bölgede inceleme başlatıldı.
  Büyük Çakırman mahallesi muhtarı Mustafa Yıldırım, konu ile ilgili olarak, mahallemizde yaşanan içme suyu sıkıntısını Valimiz ile yaptığımız toplantıda kendilerine ilettik. Sayın Valimiz toplantı sırasında talimat vererek bölgede ki içme suyu ile ilgili inceleme başlattı. Gelen ekipler ile birlikte muhtarlık olarak bölgeden numuneler alındı ve aynı gün bölgede faaliyet gösteren maden işletmesinin faaliyeti durduruldu. İlgi ve alakalarından dolayı sayın Valimize teşekkür ediyorum dedi.
  Edinilen bilgiye göre Büyük Çakırman köyü ve Akyazı Mahallelerinde içme suyundan dolayı gelen şikayetler üzerine Büyük Çakırman köyü ve Akyazı Mahallelerinde kullanılan içme suyundan Erzincan Belediye Başkanlığı, İl Özel İdaresi, DSİ 82. Şube Müdürlüğü, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından mahallinde incelemeler yaptı.
  Belediye Başkanlığı ve İl Özel İdaresi teknik personelleri tarafından yerinde yapılan incelemeler ve alınan numuneler sonrası bölgede faaliyet gösteren maden işletmesinin madencilik faaliyetleri durdurulurken farklı noktalardan içme suyu analizleri için numune alınmış olup numuneler aynı gün içerisinde gerekli incelemelerin yapılması için Bölge Müdürlüğüne gönderildi.

  Erzincan Haber