Erzincan Medya
26° Erzincan

Erzincan

26°

Erzincan

Çarşamba

25°/ 13°

Perşembe

26°/ 15°

Cuma

27°/ 16°

Cumartesi

24°/ 14°

Pazar

25°/ 13°

Pazartesi

27°/ 13°

Erzincan Medya

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

LGS başarıyla tamamlandı

Yayınlanma:
ABONE OL
LGS başarıyla tamamlandı

Erzincan’da gerçekleşen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) çerçevesindeki merkezi sınav, saat 9.30’da başlayıp 12.50’de tamamlandı.

Sözel ve sayısal olarak iki oturum şeklinde yapılan sınava Erzincan genelinde 172 salonda 2 bin 678 öğrenci katılım sağladı.

8. sınıf öğrencilerine yönelik uygulanan sınav, sorunsuz şekilde tamamlanarak sınav sonuçları Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne gönderildi.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Murat Demir, “Öğrencilerimize ortaöğretim kurumlarımızdaki eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Merkezi sınavlar oldukça büyük organizasyonu gerektirdiği için sürece bakanlığımızın ilgili tüm birimleri destek verdi. Sınav hazırlık ve uygulamasında emek veren çalışma arkadaşlarımıza sınavın sorunsuz bir şekilde tamamlanmasında büyük emeği olan öğretmenlerimize ve personelimize şükranlarımı sunuyorum. 26 Haziran tarihinde açıklanacak sonuçlarla birlikte sınavın Türkiye yüzyılının inşasında yer alacak sevgili öğrencilerimize, ailelerine ve Erzincan eğitim camiamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Haber bültenimize kayıt olun

Gelişmelerden anında haberdar olmak için haber bültenimize kaydolun ve en güncel haberleri kaçırmayın!

Verilerinizin korunmasını önemsiyoruz.
Gizlilik Politikamızı okuyun.

İlgili Haberler

https://www.haberxr.com