Ana Sayfa Arama
Kategoriler
Servisler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

  Kuru Cilde Sahip Olan KişilerBakım Yaparken Nelere Dikkat Etmelidir?

  Kuru ciltlerin sağlıklı ve canlı görünmesi için düzenli bir şekilde cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

  Kuru ciltlerin sağlıklı ve

  Kuru cilt sorunumu günümüzde birçok kişinin dert yandığı konular arasında gelen başlıca konulardan sadece bir tanesidir. Kuru ciltler genel olarak nemsizlik, hassasiyet ve matlık gibi sorunlarla karşı karşıya kalabilen birçok insanın karşılaştığı bir durum olarak görülmektedir. Kuru ciltlerin sağlıklı ve canlı görünmesi için düzenli bir şekilde cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

  • Nemlendirici Kullanımı

  Cilt bakımının en önemli adımlarından biri kaliteli bir nemlendiricikullanmaktan geçmektedir. Kuru ciltler için nemlendirici genel olarak cildin kaybettiği nemi geri kazandırarak canlılık ve yumuşaklık sağlamaktadır.

  Nemlendirici seçerken cildinize uygun olan bir ürünü seçmek oldukça önemlidir. Yoğun nemlendirici içeren formüller tercih ederek cildinizi derinlemesine besleyebilir ve daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

  • Doğal Ürünler Tercih Edin

  Cilt temizliği, kuru ciltler için önemli bir faktördür. Fakat, kuru ciltler hassas olduğu için doğal ve hafif temizleyiciler tercih etmek gerekmektedir. İçeriğinde kimyasal olan ürünler zaman içerisinde cildinizi daha da kurutabilir ve tahrişe neden olabilir. Durumun bu şekilde olmasından dolayı cildinize uygun olan cilt ürünlerini kullanmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

  • Cildinizi UV Işınlarından Koruyun

  Güneşin zararlı UV ışınları, kuru ciltler için daha da tahriş edici düzeyde olabilmektedir. Bundan dolayı günlük olarak güneş koruyucu kullanmak önemlidir. Güneş koruyucu, cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korurken aynı zamanda nemlendirir.

  Geniş spektrumlu bir güneş koruyucu seçerek cildinizi UVA ve UVB ışınlarına karşı koruyabilirsiniz. Güneş koruyucuyu sabah rutininizin bir parçası haline getirerek cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumalısınız.

  • Beslenme ve Su Tüketimine Dikkat Edin

  Kuru ciltlerin dışarıdan aldığı bakımın yanı sıraiçeriden de beslenmeye ihtiyacı da bulunmaktadır. Sağlıklı bir beslenme düzeni ve yeterli su tüketimi, cildinizi içeriden besler ve cildinizi büyük bir oranda nemlendirir. Bol miktarda meyve ve sebze tüketerek cildinize antioksidanlar sağlayabilirsiniz.

  Düzenli bir şekilde su tüketimi de yapmanız gerekmektedir. Cildiniz için su oldukça önemli olduğundan dolayı gün içerisinde düzenli olarak su içmeye özen göstermelisiniz.

  Erzincan Haber